حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1481 تعداد نوشته های امروز : 4 تعداد اعضا : 9 تعداد دیدگاهها : 19×
آملی‌لاریجانی: لغو سخنرانی یک نماینده مهم‌تر بود یا پخش یک شایعه درباره رییس قوه قضاییه
۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۱
شناسه : 2411
بازدید 235
3

آملی‌لاریجانی: لغو سخنرانی یک نماینده مهم‌تر بود یا پخش یک شایعه درباره رییس قوه قضاییه رئیس قوه قضاییه با گلایه از رئیس جمهور و رئیس قوه مقننه گفت: لغو سخنرانی یک نماینده برای رئیس جمهور مسئله است اما در مقابل شایعه علیه رئیس دستگاه قضا دفاعی نمی‌کنند از آن طرف در مجلس به رئیس قوه […]

ارسال توسط :
پ
پ
آملی‌لاریجانی:
رئیس قوه قضاییه با گلایه از رئیس جمهور و رئیس قوه مقننه گفت: لغو سخنرانی یک نماینده برای رئیس جمهور مسئله است اما در مقابل شایعه علیه رئیس دستگاه قضا دفاعی نمی‌کنند از آن طرف در مجلس به رئیس قوه قضاییه تهمت می‌زنند و رئیس مجلس سکوت می‌کند.
همایش ملی قانون و امر به معروف و نهی از منکر با حضور آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه  آیت‌الله آملی‌لاریجانی در همایش بسیج دستگاه قضایی سراسر کشور که در مجتمع قضایی شهید بهشتی ای  برگزار شد اظهار کرد عظمت اربعین در این سال‌ها یک افسانه نیست. امروز محبین اهل بیت از شیعیان و غیرشیعیان غوغایی را بپا کردند. چه کسانی گمان می‌کردند که شهادت ۷۲ تن در یک صحرای بی آب و علف بعد از قرن‌ها این چنین تاثیرگذار شود. به دلیل این تاثیر عظیم که در باطن انسان‌ها و در روح و روان زائرین داشته، در عالم سیاست دشمنان فهمیدند نیروی اسلام نیرویی نیست که با هر شیطنتی نابود شود و  قدرت عظیم ایمان در جهان امروز است.

رییس دستگاه قضا ادامه داد: حب اهل بیت تاثیر ویژه ای در حرکت انسان به سوی کمال دارد.

وی افزود: امروز گرد آمده‌ایم برای بزرگداشت هفته بسیج و اگر به عقب برگردیم از فکری که امام در تاسیس بسیج داشت تعجب می کنیم از این فکر بلند و به میان آوردن توده های مردم برای دفاع از اسلام و انقلاب. این فکر بسیار بلند است و امروز بسیج الگوست برای تمام اسلام.

رییس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: بسیج شدن نیروهای مردمی در مقابل اسراییلی که تمام کشورهای عربی نتوانستند ایستادگی کنند، ایستادند. امروز در یمن همین مساله است. امام در پیام‌شان فرموده بودند تشکیل بسیج در نظام ایران از برکات و الطاف خداوند بود که بر ملت ایران ارزانی شد. امام بسیج را از الطاف خداوند به شمار آوردند. نقش بسیج در دفاع مقدس بر هیچ کس پوشیده نیست. اگر آن مقاومت‌ها نبود آیا واقعا نظام جمهوری اسلامی این وضع را داشت. پیشرفت‌ها و عظمت ها بخشی مربوط به آن مقاومت هاست و این نقطه افتخارآمیزی برای نظام جمهوری اسلامی است.

وی گفت: توفیق بسیج را می توان به سه عامل محول کرد؛ ایمان به خدا، جهاد در راه خدا و بصیرت. آن چیزی که انقلاب را پیروز کرد ایمان استوار مومنان و ایثار و جهاد و گذشتن از نفس و بصیرت بود.

آملی لاریجانی تصریح کرد: این مجاهدت است که مجموعه بسیج را موفق کرده است، کما اینکه انقلاب را توفیق داد و امروز در منطقه خودنمایی می‌کنیم؛ لذا مساله ایمان به خدا مساله اساسی در تحول انسان هاست.

وی افزود: قرآن کتاب توحید است، اما در کنارش ایمان است؛ زیرا توحید و ایمان یکی هستند.

آملی لاریجانی ادامه داد: ما در دنیای پرغوغایی زندگی می کنیم و هدایت انسان‌ها امر کوچکی نیست.

بر اساس این گزارش، رییس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: جهاد در قرآن با ایمان ضمیمه شده است. خدا می خواهد اشکار شود کسانی که درست ایمان اورده اند از کسانی که دروغ می گویند و اینگونه نیستند. مجاهدت در راه خدا یکی از شاخصه های ایمان است. مومنان کسانی هستند که اهل مجاهدت و اهل گذشتن از مال هستند و الا کسی که ادعا کند به خدا ایمان دارم، ولی در صحنه نباشد نمی شود و وقتی که باید در صحنه باشد خود را کنار بکشد.

وی افزود: انسان‌ها در مسیر امتحان قرار می گیرند وقتی که فتنه بروز می کند دشمنان فضا را غبار آلود می کنند. انسان ها باید ضرورت ها را تشخیص دهند و به هنگام وارد صحنه شوند و خط و عقبه دشمن را بشناسند، اینجا بصیرت مومن را می خواهد.

وی افزود: باید از خداوند حذر از فتنه و داشتن بصیرت را بخواهیم تا در فضای فتنه بتوانیم مرز دشمن را از دوست بشناسیم.

آملی لاریجانی تصریح کرد: تاثیر این بصیرت که مرز حق و باطل و عقبه دشمن را بشناسیم، مساله مهمی است.

آملی لاریجانی ادامه داد: وقتی که فتنه وارد صحنه می شود باطل شبیه حق می شود و فتنه اشکار می شود اینجا از خداوند بصیرت می خواهیم تا فتنه را بشناسیم این یک دعاست.

وی افزود: دشمنان ایمان مردم و جهاد در راه خدا و بصیرت مردم را هدف قرار گرفته اند و ایجاد فتنه ها را مدنظر دارند. آنها صدها کانال ماهواره ای به زبان فارسی راه انداخته اند و فیلم های مستهجن پخش می کنند و تحریک می کنند و جوان هایی ک باید در صحنه باشند را  اهل خنود قرار می دهند.

آملی لاریجانی ادامه داد: زمانی در همین کشور دورانی که اصلاحات بود بحث جهاد را خشونت تعبیر می کردند. دشمن بنایش بر فتنه گری است و  در فتنه ۸۸  دیدید تمام غرب به میدان امدند. اوباما و کلینتون امدند در تلویزیون و گفتند که ما از آشوبگران حمایت می کنیم و امروز مردم خود را به سکوت دعوت می کنند. امدند دختر فراری از خانه را  شهید جلوه دادند. سران فتنه در جلسه فاتحه او شرکت کردند. فتنه این است، چقدر از نظام طلبکاری کردند.

وی افزود: در مورد دستگاه قضایی هجمه ها را می بینید. پرونده هایی را رو می کنند و پرونده جاری در قوه را مطرح می کنند و در تمام دنیا پخش می کنند که هنوز رسیدگی قطعی نشده است. این همه نیرنگ و فریب برای غبارآلود کردن فضا  نسبت دادند که رییس قوه هزار میلیارد را به حساب شخصی خود ریخته است. سخنی که صدرصد کذب بود تا فضا را مسموم کنند، البته دروغ ها را اینقد بزرگ گفته اند که کسی شک نکند. این دروغ ها اسنادش مشخص است. برنامه ای که از ۲۱ سال قبل بود و در دوران قبلی و رییس اسبق قوه قضاییه اموال مربوط به قوه را به نام قوه قضاییه کردند. وزیر اقتصاد کشور که نامه نگاری به او شده بود صراحتا تکذیب کرده و سخنگوی قوه هم تکذیب کرده است.  شورای
پول و اعتبار تکذیب کرده و حالا می پرسند اذن شرعی چیست؟ این فتنه است که فراریان فتنه ۸۸ سایت هایی راه بیاندازند و با اتصال به بدنه اصلاحات شایعه درست کنند برای تخریب.

وی افزود:  من این روزها سوالات عجیبی در ذهنم است. بعد از قضایایی که در مشهد رخ داد دادستان مشهد تصمیمی گرفت. من قضاوت نمی کنم که تصمیمش غلط یا درست است. دادستان مشهد سابقه طولانی دارد و موضوع را ارجاع دادم به معاون اول قوه قضاییه تا رسیدگی کند.

وی تصریح کرد: من از رییس‌جمهور سئوالم این است که نامه به من نوشتند و به میدان آمدند و این دادستان شجاع را متخلف احراز کردند که برخلاف اصول قانون اساسی عمل کرده؛ خب باید رسیدگی کنیم که چنین نامه ای را  نوشتند و ما هم رسیدگی می کنیم. آیا اینکه برای حفظ حقوق اساسی مردم این اقدام را کرده اند و آیا این قانون اساسی نسبت به رییس قوه مجریه نیست این تهمت هایی که به رییس قوه زدند را پیگیری و از رییس قوه حمایت کنید.  لغو سخنرانی یک نماینده مهم تر بود  یا پخش کردن یک شایعه نسبت به رییس قوه و به صورت گسترده. شما موظف نبودید برای مسئولیت قانون اساسی دفاع کنید؟ قانون اساسی برای شما فقط برای یک طیف است؟ شما برای یک لغو  سخنرانی گفتید مایه شرمساری است، اما نماینده‌ای از  فراکسیون امید با کما ل وقاحت از پشت تریبون رییس قوه را متهم کرده که هزار میلیارد را به حساب شخصی ریخته است که صدرصد دروغ است این مایه شرمساری نیست من گلایه از رییس مجلس دارم دیروز در سخنرانی اظهار تاسف کردند ولی گفته قضاوت نمی کنم. من به رییس مجلس می گویم که  در محضر نمایندگان به رییس قوه تهمت زدندشما اظهار تاسف نکردید البته شنیدم که در مجلس نبوده ولی بعدش که بوده؟ من به حول قوه الهی راهم را حرکت می کنم و  به شماها هیچ نیاز ندارم.

منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*