حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 2 شوال 1442 Thursday, 13 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1441 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9 تعداد دیدگاهها : 19×
خانم سفیری که مراسم رقاصی صهیونیست‌ها در منامه را برگزار کرد/ بازوی فرهنگی رژیم اسرائیل در بحرین چه می‌کند؟
۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۳:۲۴
شناسه : 2725
بازدید 222
2

شور و اشتیاق زائد الوصف رسانه‌های رژیم صهیونیستی در ازای سفر هیئتی از بازرگانان صهیونیستی به کشور بحرین که چند روز پیش صورت گرفته است، نشان دهنده عمق دستاورد سفر این هیئت صهیونیست به بحرین در مسیر عادی سازی روابط با کشورهای عربی است. استقبال گرمی که از هیئت صهیونیستی در بحرین صورت گرفت و […]

ارسال توسط :
پ
پ

شور و اشتیاق زائد الوصف رسانه‌های رژیم صهیونیستی در ازای سفر هیئتی از بازرگانان صهیونیستی به کشور بحرین که چند روز پیش صورت گرفته است، نشان دهنده عمق دستاورد سفر این هیئت صهیونیست به بحرین در مسیر عادی سازی روابط با کشورهای عربی است. استقبال گرمی که از هیئت صهیونیستی در بحرین صورت گرفت و رسانه‌های اسرائیلی بخش هایی ویدئویی از آن را منتشر کردند، نشان می دهد که این سفر،‌ فراتر از یک سفر با پروتکل های عادی بوده و از عمق روابط صمیمی بین رژیم آل خلیفه و رژیم صهیونیستی حکایت دارد.

یکی از فیلم های منتشر شده در همین رابطه، فیلمی است که عناصر تندروی یهودی را نشان می‌دهد که با لباس های سنتی خود با شیوخ آل خلیفه در منطقه سار در غرب منامه در حال رقص و نوشیدن مشروبات الکلی هستند.

این هیئت یهودی که به مناسبت عید «حنوکا» (عید روشنایی) با بازرگانان بحرینی می‌رقصیدند، از نیویورک به این کشور سفر کردند و همه اعضای آن بازرگان نبودند. بنابر اعلام شبکه دهم رژیم صهیونیستی «جنبش حباد» که به منامه سفر کرد، آهنگ «صهیونیسم» را خواند که از بارزترین جملات آن، این است که «هیکل (ادعایی) را بنا خواهیم کرد، هیکل را بنا خواهیم کرد و شهر صهیون پر خواهد شد» (که اشاره به شهر اشغالی قدس دارد) آنچه در این میان عجیب به نظر می رسید، همنوایی آل‌خلیفه با آهنگ‌های صهیونیستی در زمینه اشغال نهایی قدس بود. برپایی این مراسم ها و لباس های سنتی صهیونیست ها در این سفر نشان می داد که برخلاف ادعای مطرح شده دولت بحرین که این افراد را تجار آمریکایی می خواند، درست نیست و آنها تاجران و حاخام های یهودی تندرو بودند.

سایت اینترنتی صهیونیستی تایمز آف اسرائیل اعلام کرد که سفر هیئت مذکور مربوط به خاخام‌های جنبش حباد بود که به رویکردهای افراطی خود معروف هستند، این سفر هفته گذشته و بنا به دعوت شخص حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین صورت گرفته است. رسانه‌های صهیونیستی این سفر را یک اقدام بیشتر در مسیر تقویت عادی‌سازی روابط فرهنگی و امنیتی و نظامی و اقتصادی با دولت بحرین و پیشبرد روند مناسبات به سمت سطوح سیاسی ارزیابی می‌کنند

همچنین قرار است بحرین در ماه می سال آینده میلادی میزبان یک هیئت ورزشی صهیونیستی باشد، با وجود مخالفت‌های گسترده مردمی و احزاب بحرینی با این سفر، اما علی بن خلیفه آل خلیفه رئیس کنفدراسیون فوتبال بحرین از موافقت مقامات این کشور با سفر این هیئت صهیونیستی به منامه خبر داده اند.

گرچه مناسبات بحرین با رژیم صهیونیستی سابقه ای طولانی دارد، اما موسس دور تازه و روند پرشتاب عادی سازی روابط میان دو طرف را می‌توان «هدی عزرا نونو» سفیر زن یهودی بحرین در آمریکا دانست. وی یکی از مهم‌ترین کانال‌های دیدارهای انجام شده بین مقامات منامه با سرکردگان رژیم صهیونیستی است. وی در سالهای قبل نیز نشست خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین را با مقامات ارشد آیپک و کمیته یهودیان آمریکا که از شخصیت های صاحب نفوذ صهیونیستی در آمریکا هستند، ترتیب داده است.

در همین رابطه روزنامه‌های گاردین و ایندیپندنت انگلیس می‌نویسند که مقامات بحرینی به شرکت‌های هوایی اسرائیلی اجازه استفاده از حریم هوایی این کشور را داده اند. همچنین تلاش‌هایی برای تأسیس سفارت و دفاتر تجاری رژیم صهیونیستی در بحرین صورت گرفته و به گردشگران صهیونیستی که گذرنامه اسرائیلی داشته باشند، اجازه ورود به خاک بحرین داده می شود.

پایگاه ویکی لیکس نیز به تازگی از روابط میان نظام آل خلیفه و رژیم صهیونیستی پرده برداشته و در این زمینه با استناد به مطالب روزنانه معاریو اسرائیل نوشت: دستگاه اطلاعاتی بحرین از افسران اسرائیلی برای سرکوب انقلاب مردمی کمک گرفته، زیرا افسران صهیونیست تجربیات زیادی در زمینه سرکوب مردم فلسطین دارند. اسناد منتشر شده ویکی لیکس نشان می دهد که سازمان های اطلاعاتی بحرین، روابط پنهانی گسترده ای با دستگاه اطلاعاتی اسرائیل، موسوم به موساد داشته و در جریان قیام مردمی بحرین در سال ۲۰۱۱ میلادی، اطلاعات وسیعی از این سازمان جاسوسی دریافت کرده است.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر نیز در بیانیه ای اعلام کرد که تحقیقات جدید نشان می‌دهد رژیم آل‌خلیفه با استفاده از تجهیزات ساخت رژیم صهیونیستی که از شرکت «سیلیبریت» خریداری کرده، تلفن همراه فعالان بحرینی را شنود کرده و علیه آنها در دادگاه استفاده می‌کند. همچنین روزنامه انگلیسی «گاردین» پیش‌تر از همکاری شرکت‌های تجاری و هواپیمایی صهیونیستی با شرکت‌های بحرینی و تاسیس دفاتر تجاری و بازرگانی آنها در منامه خبر داده بود.

روند پرشتاب اقدامات رژیم آل خلیفه در مسیر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در حالی است که یکی از مطالبات انقلابیون بحرینی توقف مناسبات بحرین با این رژیم جنایتکار است. مردم و فعالان مدنی بحرینی به همراه شخصیت های برجسته دینی عمق هماهنگی های موجود بین رژیم آل خلیفه و صهیونیست ها را محکوم کرده و خواستار رهایی این کشور از قید و بند رابطه با این رژیم شده اند.

در همین رابطه علمای بحرین در بیانیه‌ای در واکنش به سفر هیئت صهیونیستی به بحرین، عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی را اقدامی «خطرناک» دانسته و اعلام کردند که هرگز دشمن غاصب اسرائیل به دوست آنها تبدیل نمی‌شود. علمای بحرین همچنین تاکید کرده‌اند، تا زمانی که در بحرین مسلمانی باشد، رژیم صهیونیستی هیچ جای پایی در آن نخواهد داشت.

در همین رابطه جمع زیادی از شهروندان بحرینی با انتشار سندی از مردم این کشور خواستند تا به منظور ابراز مخالفت با تمام اشکال عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل به امضاء کنندگان این سند بپیوندند. در این سند که روز سه شنبه منتشر شد، نسبت به اقدام شماری از تجار بحرینی در استقبال از گروهی از صهیونیست ها و جشن گرفتن اعیاد یهودی با آنها ابراز خشم و انزجار شده است.

شهروندان بحرینی همچنین بر همبستگی با مردم فلسطین و نیز «جمعیت بحرینی مقاومت در مقابل عادی سازی روابط با دشمن اسرائیلی» و «انجمن یاری فلسطین» تاکید کردند. آنها همچنین تجار بحرینی و تمام استقبال کنندگان از هیات اسرائیلی را به عذرخواهی از مردم بحرین فرا خواندند. شهروندان بحرینی از اتاق بازرگانی و صنایع بحرین خواستند تا آندسته از اعضایی را که در استقبال از هیات اسرائیلی مذکور شرکت داشته اند مورد مواخذه قرار داده و از آنها بخواهد به دلیل این اقدام ننگین خود عذرخواهی نمایند.

سید حسن نصرالله نیز در سخنرانی دیشب خود با اشاره به این اتفاق گفت: دولت بحرین به بدترین سازمان صهیونیستی اجازه می دهد به بحرین بیاید و مورد استقبال قرار گیرد. می گویند آنها اسرائیلی نیستند، بلکه هویت آمریکایی دارند. این در حالی است که آنها به معنی کامل کلمه بدترین سازمان صهیونیستی هستند.

در این شرایط رسانه های اسرائیلی با خرسندی و سرمستی درباره آن سخن می گویند. رسانه های اسرائیل در مورد دو چیز سخن گفتند. اول اینکه افراد این سازمان صهیونیستی با لباس سنتی خود در کنار افرادی عرب با دشداشه و لباس سنتی عربی با هم می رقصیدند و دوم اینکه این سازمان در خیابان های بحرین سرود «هیکل سلیمان بر خرابه های مسجد الاقصی بنا خواهد شد» را سر دادند.

دبیرکل حزب الله لبنان حباد را یکی از افراطی ترین گروه های صهیونیستی برشمرد، این جنبش را می‌توان بازوی فرهنگی صهیونیسم و رژیم صیهونیستی و به عبارت دقیق‌تر سیستم مشروعیت ­بخش این رژیم، برای یهودیان غیر ساکن در فلسطین دانست. نکته قابل ملاحظه در رابطه با فعالیت‌های این جنبش، ارائه خدمات رفاهی و اجتماعی در خلال فعالیت‌های فرهنگی به یهودیان است. در واقع حباد همزمان با اعزام مبلغ به مناطق محروم، ضمن آشنا کردن یهودیان آن مناطق با آداب و آموزه‌های آیین یهود و تاریخ قومی ـ نژادی خود، به ارائه خدمات رفاهی و اجتماعی به آنان می‌پردازد.

به این وسیله حباد ضمن ارائه خدمات اجتماعی و رفاهی، فعالیت‌ها و اهداف فرهنگی و تبلیغاتی صهیونیسم جهانی را که کاملاً در راستای منافع رژیم صهیونیستی است، محقق می‌سازد. این جنبش همچنین مراکز متعددی در اقصی نقاط دنیا بصورت غیر رسمی و غیر مستقیم تشکیل داده که مأموریت گردآوری اطلاعات برای رژیم صهیونیستی را بر عهده داشته و به سرویس‌های جاسوسی این رژیم خدمات رسانی می‌کنند

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*