حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1482 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9 تعداد دیدگاهها : 19×
قالیباف در برنامه «جهان آرا»: در نظرسنجی‌ها فاصله‌ام با رقیب یک درصد بود/ در دوره مدیریت من فاصله طبقاتی بین شمال و جنوب کم شد/ امروز همه فهمیدند که وحدت مهم است.
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
شناسه : 3474
بازدید 211
4

شهردار تهران گفت: برخی می گویند قالیباف با ثروت مخالف است اما اینگونه نیست در حقیقت من با رانت و ظلم مخالف هستم. این ۴ درصد خلاف منافع ۹۶ درصد عمل می کنند. محمدباقر قالیباف شهردار تهران و نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه جهان آرا اظهار کرد: من همیشه این را در […]

ارسال توسط :
پ
پ

شهردار تهران گفت: برخی می گویند قالیباف با ثروت مخالف است اما اینگونه نیست در حقیقت من با رانت و ظلم مخالف هستم. این ۴ درصد خلاف منافع ۹۶ درصد عمل می کنند.
محمدباقر قالیباف شهردار تهران و نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه جهان آرا اظهار کرد: من همیشه این را در هر محفلی اشاره کردم که افتخارم این است که فرزند انقلاب هستم و خود را مدیون مردم، شهدا و امام می دانم که توانستم از نوجوانی تا جوانانی این فرصت را داشته باشم.

وی درباره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تا یک روز قبل از زمان تعیین شده قصد ورود به انتخابات نداشتم. من با دو قطبی کردن مخالف هستم ما یک دوقطبی کردن کاذب داریم و یک دو قطبی که مبنای حق دارد که دوقطبی اشکالی ندارد.

قالیباف گفت: البته قرار نیست همه مردم مثل هم باشند. ممکن است یکی پول دار باشد و یکی در عرصه علمی پیشرفت کند اما باید عدالت وجود داشته باشد و تبعیض نباشد.

شهردار تهران ادامه داد: من همیشه با مردم زندگی کردم و از وضع مردم با خبر بودم. فقط ۴ درصد از وضع زندگی راضی هستند؛ وقتی نگرش سنجی می کنیم می بینیم این ۴ درصد چه کسانی هستند. برخی می گویند قالیباف با ثروت مخالف است اما اینگونه نیست در حقیقت من با رانت و ظلم مخالف هستم. این ۴ درصد خلاف منافع ۹۶ درصد عمل می کنند.

قالیباف گفت: باید یکی از موضوعات مهم ما در جامعه مسئله تبعیض باشد. که اگر به آن رسیدگی شود ریشه خیلی از مفاسد سیاسی و اقتصادی کشف خواهد شد.

در انتخابات به خودم فکر نکردم

شهردار تهران تصریح کرد: از فرهنگ شهدا یادگرفتم خوب به تکلیف خود عمل کرده و وظیفه شناس باشیم. اصولگرایی به عنوان بحث مبنایی که از امام و انقلاب می شناسیم و مردم از ما توقع دارند را باید در این نگاه دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه هر کس به خودش نیندیشد بسیجی است ادامه داد: من در انتخابات به خودم فکر نکردم. یکی از اشکالات ما این است که فکر می کنیم می شود سه سال خوابید و یکباره بیدار شد برای انتخابات، درحالی که انتخابات یک علم است و در آن مسائل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و جامعه شناختی مطرح است ما کمپین خوبی را ارنج کردیم اما اصولی را برخی باید انجام می دادند که انجام ندادند.

قالیباف گفت: من مردی سیاسی هستم؛ هر لحظه ممکن است برای یک فرد سیاسی هر فرصتی ایجاد شود و آن فرد آمادگی داشته باشد. جمع بندی من این بود که در این دوره به عنوان رئیس جمهور میان دوره ای نیایم ولی دوستان ما که تا حدودی در یک اردوگاه هستیم من را متقاعد کردند. همه دوستانی که من برای آنها احترام قائل هستم به من گفتند حضور پیدا کنم. من استدلال خود را برای آنها مکتوب کردم ولی وقتی یکی از دوستان من گفت فکر نمی کنی بین اینکه به وظیفه ات عمل کنی و منافع شخصی خود را در نظر بگیری باید انتخاب کنی. پاسخ دادم اگر همه این تصمیم را گرفتیم من قبول می کنم. من تا روز قبل از انصراف هم به رشت رفتم اما تحت یک گفتگو و حرف های منطقی که البته آن را قبول نداشتم و براساس تحلیل خودم وظیفه مند شدم که کنار بروم.

شهردار تهران ادامه داد: در سال ۹۲ همه قول دادند وحدت کنند اما همه توافقاتی که صورت گرفت به هم خورد مجموعه این اردوگاه به این نتیجه رسید که اگر وحدت کرده بودند نتیجه دیگری رقم می خورد. من احساس کردم اینجا باید به وحدت تمکین کنم؛ البته برخی به من گفتند که تو کنار رفتی و آرا تو به سبد رقیب رفت ولی من گفتم اگر بمانم باز می گویند به خاطر همین اردوگاه شکست خورد. تحلیل ما این بود که باید یکی کنار برود و همه به من نگاه می کردند.

امروز همه فهمیدند که وحدت مهم است

وی گفت: امروز همه فهمیدند که وحدت مهم است اما ما چیزهای دیگری هم لازم داریم. اگر من در انتخابات می ماندم یا انتخابات دو مرحله ای بود یا فاصله بین یک درصد یا فاصله کمتر از آن بود. به هر حال باید برای یک بار سیاست ورزی خود را عوض کرده و نگاه هایمان را تغییر دهیم تا ببینیم مردم و سیاست ورزان ما کجا هستند.

شهردار تهران درباره وحدت نامه منتشر شده و اینکه این نامه تند بود گفت: اصولگرایی واقعا سازمان دارد!؟ من هرگز نمی گویم من گفتم من نگفتم من احساس کردم شاید صدای من بیشتر از هزاران و صدها هزار و میلیون ها نفر جوانی که به رفتار سیاسی ما نگاه می کنند شنیده شود.

وی درباره اینکه آیا قصد رهبری جریان اصولگرایی را دارید گفت: هرگز. من دیدم جوانان هیچ میدانی ندارند و اگر حرفی داشته باشند نمی توانند جایی آن را بزنند. سعی من این بود که انصاف به خرج دهم و در ابتدای نامه هم به آن اشاره کردم. پدیده تکرار چه خوب چه بد خوب است. علم مدیریت به ما می گوید که در عرصه کار اقتصادی خوب است در بازار سیاست هم اینگونه است. ما چندین عدم موفقیت داشتیم چرا برنمی گردیم به این عدم موفقیت ها نگاه کنیم؟ من نه تنها ادعای رهبری این گروه را ندارم بلکه معتقدم این به خواست عمومی جامعه تبدیل شده که بدنه اصولگرایی در کجا قرار دارد؟ من با این نامه خواستم این مسئله را به گفتگو بگذارم.

نباید مبانی انقلاب را به نام خودمان مصادره کنیم

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات تاکید کرد: ما کجا باید حرف بزنیم. اصولگرایی خود انتقادی ندارد؟ مردم وقتی قانع شوند پای کار می آیند مبانی اصول فقط برای ما نیست و نباید مبانی انقلاب را به نام خودمان مصادره کنیم. در اردوگاه اصولگرایی حرف از انقلاب بیشتر زده می شود اما مسئله اصلی این است که آیا به همان اندازه که حرف می زنیم عمل هم می کنیم.

وی درباره اینکه بهتر نبود به جای انتخابات لیست شورای شهر می دادید، گفت: چرا وقتی به جریان انقلاب انتقاد می کنید شخص قالیباف را می بینید. اگر به حرف اینها گوش ندهیم می گویند سرکشی، اگر گوش کنیم که باید جواب افکار عمومی را بدهیم. من اصلا قصد نداشتم شهردار شوم معتقدم چرخش مدیریت لازم است. من حتی برای دور سوم داوطلب نبودم که شهردار شوم. پس آیا با این حال برای پیروزی یک جریان باید می گفتم لیست شورای شهر می دهم که شهردار آن باشم!؟ یا اینکه به من بگویند بیا لیست شورا بده کس دیگری را به جای شهردار قرار می دهیم. اگر من لیستی را گفتم و شهردار نبودم نمی توانم اعمال نفوذ کنم.

وی افزود: این یعنی چه که یکی از دوستان ما می گوید مانیفست اصولگرایی را ما نوشتیم و خودمان هم آن را تغییر می دهیم. فقط ما نیستیم که حرف انقلاب اسلامی را می زنیم.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ادامه داد: زد و بندهایی پشت پرده هست که مردم را نمی بیند.

قالیباف درباره اصولگرایی گفت: گفتمان ما اصولگرایی است نه به عنوان گرایش سیاسی بلکه به عنوان گفتمان انقلاب، ما امروز به توان موشکی خود افتخار می کنیم اما عمق استراتژیک ما قلب مردم است و حتما مستضعفین اولویت دارند. اسلام فقاهتی، استقلال و عدالت مبنای کار ماست.

شهردار تهران درباره تسامح و تساهل در حوزه مدیریت اظهارکرد: بهترین عملکرد آن است که حرف و عمل به هم نزدیک باشد. ما از گفتار و حرف انقلابی خجالت نمی کشیم. ما باید شعار مرگ بر آمریکا را بدهیم اما مصداق عملی آن کار است، حزب اللهی کسی است که گره ای از مشکلات مردم باز کند.

در دوره مدیریت من فاصله طبقاتی بین شمال و جنوب کم شد

وی ادامه داد: در دوره مدیریت من فاصله طبقاتی بین شمال و جنوب کم شد. در تهران ۶ سال است تصمیم گرفتیم در واحد فرسوده هیچ کس پولی به شهرداری پرداخت نکند و صد درصد آن رایگان باشد در کار انقلابی باید هم به مسجد برسیم هم به سینما برسیم. گفتند سینما آزادی را بسیجی ها آتش زدند چون با سینما مخالف هستند اما من به مردم می گویم سینما آزادی را روحیه بسیجی ایجاد کرد.

قالیباف درباره رابطه خود با حزب اللهی ها گفت: در نامه ام من نوشته شد که خطابم همه انقلابی گری هاست اما هر کس پیشتاز تر است اجر بیشتری می برد و من هم توقعم از آنهاست.

وی درباره انتقاد انها نسبت به خود افزود: اینها یک زمانی فکر می کردند من التقاطی حرف می زنم آنها تقصیری نداشتند تقصیر را انهایی داشتند که مطالب را به آنها منتقل می کردند و همه مسائل را منتقل نمی کردند شاید من خودم و یا مشاورانم هم در این امر تاثیر داشتیم.

شهردار تهران درباره اینکه چه گرفته و امروز چه تحویل می دهد گفت: توفیق بود که در شهرداری نگاه جدیدی داشته باشم. رویکرد ما در شهرداری اجتماعی و فرهنگی بود. سعی کردیم همان تعریفی که از ارتقا سطح زندگی داریم را پیاده کرده و به مسائل آموزشی و تربیتی توجه کنیم ضمن اینکه مسائل زیرساخت شهری مورد توجه قرار گرفت. نصف زیرساخت های شهر در این دوره ساخته شد و فضای سبز دو برابر شد. در شرایطی که دو تحریم یکی خارجی و یکی در دولت های نهم، دهم و یازدهم را داشتیم، کارنامه ما قابل دفاع است؛ البته جای نقد نیز وجود دارد. حتما ما اشکالاتی هم داشتیم اما حرف من این است که بی انصافی نکنید.

هرجا به عنوان یک خدمتگزار مدیر شدم گذشته را اینگونه نقد نکردم که یک ویرانه را تحویل گرفتم

قالیباف افزود: هرجا به عنوان یک خدمتگزار مدیر شدم گذشته را اینگونه نقد نکردم که یک ویرانه را تحویل گرفتم. آنهایی که می خواهند من را نقد کنند به من خواهند گفت که اگر با دولت ارتباط بهتری را برقرار می کردم شهر منفعت بیشتری را می برد البته من تلاش زیادی کردم اما در این بخش موفق نبودم.

وی گفت: آماده هستم در خدمت منتقدان باشم اما اصل بحث ها سیاسی است. اگر نقد می کنند و می گویند آوار برداری می کنند باید به آنها گفت اگر این آوار برداری است شما آوار برداری هم نمی توانید بکنید چه برسد به اینکه کار انقلابی کنند.

شهردار تهران درباره اینکه بعد از شهرداری چه خواهید کرد؟ عنوان داشت: عنصر فعالی هستم و نمی توانم یک جا بنشینم. من آدم سیاسی هستم و ممکن است جمع کارهای سیاسی و حزبی و خدمات اجتماعی را داشته باشم.

جوانان به میدان آمده و از خود انتقاد کنند

وی درباره عملکرد کرباسچی، احمدی نژاد و خودش گفت: نظرسنجی ای دیدم که اول به من بعد کرباسچی و بعد احمدی نژاد رای دادند.

قالیباف گفت: برنامه جهان آرا برنامه خوبی است اجازه ندهید این برنامه کلیشه ای شود اجازه دهید حرف ها اینجا زده شود.

وی درباره نامه اخیر خود افزود: همه جوانان به ویژه جوانان انقلابی به میدان آمده و از خود انتقاد کنند ضمن اینکه می گویم بیشترین نقد از من صورت بگیرد. بزرگان عزیزتر خواهند شد اگر راه را برای جوان ترها هموار کنند.

شهردار تهران تصریح کرد: اگر بدانیم که مورد نقد هستیم با دقت و توجه بیشتری عمل خواهیم کرد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*