Search

چرایی اقتدار جبهه مقاومت و ناکامی برجامی ها !؟

پیروزی مقتدرانه طرفداران جبهه مقاومت فارغ از مذهب و قومیت و ملیت در منطقه سبب می شود توازن قوا در منطقه بر جبهه زر و زور و تزویر فایق آید و بار دیگر خشم استکبار را به دنبال داشته باشد. امریکا و عربستان این روزها در مناطق مختلف لبنان با وعده های جذاب و توزیع پول زیاد در فریب مردم و مسئولان برای خرید آرا ناکام ماندند وحزب الله توانست پیروزی دیگری را برای جبهه مقاومت در عرصه سیاسی به ارمغان بیاورد.
شایسته است راهبرد مقاومت در مقابل برجام بکار آید و مسئولان به جای اندیشیدن در باره اینکه ترامپ در شنبه کذایی(۲۲ اردیبهشت) چه می کند و چه می گوید؟؟ بگویند ما در برابر استکبار که قصد مقابله با جبهه مقاومت به رهبری ایران دارد چه کنیم.؟

در شرایط فعلی برجام باشد و چه نباشد امریکا با هماهنگی اروپا تلاش دارد مجددا تحریم هایی را به بهانه موشکی و نفوذ منطقه ای ایران اعمال نماید پیش درآمد جنگ روانی برای چنین تحریم هایی آشفته بازار دلار است که قیمت کاذب رادر سایه قصور و غفلت مسئولان به بیش از ۷۰۰۰ رسانده اند. تصویر قاب شده اسکناس ده هزار تومانی در دفتر سفیر سوئیس(جایگزین سفیر امریکا) دقیقا همراهی اروپا و امریکا را در به بازی گرفتن ایران دارد.
پس چرا مسئولان از راهبرد موفق جبهه مقاومت در جبهه جنگ اقتصادی استفاده نمی کنند. بی تردید قدرت اقتصادی ما کمتر از قدرت نظامی نیست تنها تفاوت در راهبرد ، عزم ،اراده و رهبری در برابر زیاده خواهی نظام استکباری می باشد. تمرکر دولتمردان امید بر هیچ و پوچ برجام بی فرجام در ۵ سال گذشته،بی توجهی به شاخص های اقتصاد مقاومتی ،تبعیض و شکاف اقتصادی با حقوق های نجومی و رانت های اقتصادی ،ناکارآمدی مبارزه با قاچاق و واردات کالاهای بنجل و غیر ضروری و عدم نظارت بر بازار ارز در شرایط جنگ اقتصادی و بی توجهی به تولید کالای با کیفیت ایرانی همه سبب ضعف راهبردی ما در برابر جنگ اقتصادی نظام استکباری بوده است.

احمد جوانی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*