حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1489 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9 تعداد دیدگاهها : 19×
راهبرد منطقی نجات ملت فلسطین دموکراسی
۰۱ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۰۲
شناسه : 4533
بازدید 170
5

راهبرد نجات ملت مظلوم فلسطین یادداشتی از دکتر حسین دوست بحران فلسطین را می توان طولانی ترین چالش بین المللی دانست که پس از جنگ جهانی دوم با صدور اعلامیه بالفور وزیرخارجه استعمارپیر انگلستان و همکاری امریکا و سازمان ملل از ۱۹۴۷ عملا با تاسیس رژیم اشغالگر صهیونیستی آغاز گردید.از آن زمان موضوع به چالشی […]

ارسال توسط :
پ
پ

راهبرد نجات ملت مظلوم فلسطین
یادداشتی از دکتر حسین دوست
بحران فلسطین را می توان طولانی ترین چالش بین المللی دانست که پس از جنگ جهانی دوم با صدور اعلامیه بالفور وزیرخارجه استعمارپیر انگلستان و همکاری امریکا و سازمان ملل از ۱۹۴۷ عملا با تاسیس رژیم اشغالگر صهیونیستی آغاز گردید.از آن زمان موضوع به چالشی اساسی بین جهان اسلام و غرب تبدیل و شاخص مرزبندی شد که جنگ ها و بحران های بسیاری را در دو قرن گذشته در منطقه غرب آسیا و روابط بین الملل از خود بجا گذاشت.اهمیت موضوع به اندازه ای است که غرب و امریکا موجودیت اسرائیل را جزیی از امنیت خود تلقی کرده و از سوی دیگر امت اسلامی نیز موضوع فلسطین آن را فراملی و قومی و نژادی می داند چنانچه امام خمینی (ره) فرمودند:«مسئله قدس یک مسئله شخصی نیست و یک مسئله مخصوص یک کشور و یا یک مسئله مخصوص به مسلمان در عصر حاضر نیست بلکه حادثه ای است برای موحدین جهان و مومنان اعصار گذشته و آینده است.» ایشان با این نگاه مبدع روزجهانی قدس شدند؛که امروز استکبار و صهیونیزم جهانی را به وحشت انداخته است.
اقدامات استکبار برای تثبیت اشغالگران
۱- اقدامات نظامی حمایت سیاسی نظامی و مالی از اشغال گران در جنگ های ۱۹۴۸،۱۹۵۲،۱۹۶۷ و۱۹۷۳که منجر به برتری رژیم صهیونیستی شد ونتیجه خفت بارآن تحمیل صلح کمپ دیوید، انزوای رویکرد مقاومت و آغاز مذاکرات برای حذف فلسطین و تثبیت واسرائیل شد.
۲- بدنبال مذاکرات صلح جنبش الفتح در توافق اسلو۱۹۸۹ اسرائیل را به رسمیت شناخت و الفتح تنها نماینده رسمی فلسطینیان شناخته می شود که تنها در کرانه باختری بصورت خودگردان بدون توان دفاعی امور آوارگان را پی گیری می نماید.
۳- از سال ۲۰۰۰تا ۲۰۰۸ دولت بوش نقشه راه را در سه مرحله مطرح نمود:
الف- توقف تروریسم و خشونت
ب- کشور مستقل فلسطینی با مرز موقتی
ج- تشکیل کشور فلسطین با مرزهای نهایی و مقدمه تحقق نقشه راه طرح خاورمیانه بزرگ با تجزیه کشورهای منطقه با محوریت اسرائیل که جنگ ۳۳ روزه با حزب الله ، جنگ های ۲۲ روزه و ۵۰ روزه با حماس وجنگ سوریه و ظهور داعش درهمین زمینه قابل تحلیل است.
۴- از سال ۲۰۰۸تا ۲۰۱۶ دولت اوباما در پی طرح صلح عربی مطرح شد مسئله تحقق کشور فلسطین با مخالفت با اسرائیل روبرو و توسعه شهرک سازی برای صهیونیست ها شدت یافت.
۵ – از ۲۰۱۶ با به قدرت رسیدن ترامپ در راستای تثبیت حاکمیت اسرائیل و نفی هرگونه بازگشت فلسطینیان به سرزمین مادری با به رسمیت شناختن اسرائیل طرح معامله قرن را با انتقال سفارت امریکا از تل اویو به بیت المقدس کلید زد که با با مخالفت کشورها و قیام ملت فلسطین با عنوان راهپیمایی بازگشت مواجه و صدها نفر با آتش صهیونیست ها شهید و مجروح شدند.
۶– برخورد سرسخت با حامیان واقعی آرمان فلسطین که با پیروزی انقلاب اسلامی و حمایت همه جانبه از آرمان فلسطین و تحول ونشانه امید در امت اسلامی در جهت آزادی قدس شریف تهاجم نظامی ،تحریم اقتصادی،ترور رهبران ضد صهیونیست از طریق سوءاستفاده از سازمان های بین المللی و تهدید و تحریک کشورها علیه جمهوری اسلامی چهار دهه گذشته اقدام کرده اند
در موضوع فلسطین پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحول عظیمی رخ داده است. همگرایی و همصدایی جهانی روز قدس وقوت قدرت جبهه مقاومت و پیروزی های امید بخش به چالشی برای جبهه استکبار و صهیونیسم بدل گشت و برای گسست و شکست جبهه مقاومت به محوریت ایران به هر تلاشی دست می زنند.کیسینجر نظریه پرداز امریکایی می گوید:«ما برای توقف این ماشین قوی که راه افتاده (انقلاب اسلامی و نفوذ شیعه در جهان) و در حال به خطر انداختن هستی ماست هیچ راهی نداریم جز اینکه جنگ شیعه و سنی به راه بیندازیم و جهان اهل سنت را در مقابل اینها به میدان بیاوریم.»
براین اساس با طرح هلال شیعی ، در چهار دهه گذشته تلاش داشته اند با ایران هراسی و شیعه هراسی در جهان اسلام جدال شیعه و سنی را شعله ور سازند. با این هدف از سال ۲۰۱۱ مناطقی از جهان اسلام از غرب آسیا تا شمال افریقا توسط تکفیری های داعش و بکوحرام به آتش کشیده شده و اولویت فلسطین مظلوم در جهان اسلام به موضوعات انحرافی تغییر وحتی جای ظالم و مظلوم در نگاه برخی دولت های وابسته عوض شده و ناتوی عربی با مشوق امریکا به جای رژیم صهیونیستی جبهه مقاومت (ایران اسلامی ،حزب الله لبنان و حماس و انصارالله یمن ) حامیان واقعی قدس را هدف قرار داده است. نظام سلطه هدف این جنگ و جدال را مقابله با ایران و تامین امنیت رژیم صهیونیستی اعلام نموده است که در سال های اخیر با نفوذ فرامنطقه ای ایران راهبرد های امریکا با چالش جدی مواجه شده و راه برای انسجام جهانی علیه اشغالگران قدس هموارتر از گذشته شده است.

راهبردهای رهایی ملت فلسطین

۱- ارزش گذاری روز جهانی قدس در گستره روابط بین المللی به عنوان پدیده فرامنطقه ای و فراقومی و مذهبی.
۲- روشنگری در موضوع رژیم غاصب و کودک کش و جنایت کار اسرائیل در عرصه جهانی.
۳- اتحاد جهاد اسلام درمقابله با هجوم استکبار به حامیان قدس و جبهه مقاومت و انسجام گروه های جهادی و مقاومت.
۴- بهره گیری بیشتر از رسانه در رساندن پیام مظلوم و رسوانمودن جنایت ظالم در عرصه جهانی.
۵- حمایت مادی و معنوی از جبهه مقاومت و ضرورت حفظ سلاح مقاومت و مسلح سازی کرانه باختری و مخالفت با هرگونه سازش.
۶- دموکراسی و رفراندم بین فلسطنیان واقعی یک قرن اخیر اعم از مسلمان،مسیحی و یهودی
امام خامنه ای در سالهای اخیر بر راهبرد اساسی رهایی ملت فلسطین اشاره و در برابر جنجال تبلیغاتی رژیم صهیونیستی و مظلوم‌نمایی شمرِ زمان یعنی نخست وزیر کودک‌کش رژیم اشغالگر درفریب اروپا فرمودند:
«این جنایتکار که سرآمد همه ظالمان تاریخ است به اروپایی ها به دروغ گفت ایران می خواهد ما و چند میلیون یهودی را نابود کند در حالی که راه حل ما برای مسئله فلسطین کاملاً منطقی و منطق بر موازین دموکراسی است.
رهبر انقلاب با انتقاد از سکوت اروپایی ها در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و قدس افزودند: همیشه گفته ایم برای تعیین نوع حکومت در کشور تاریخی فلسطین باید براساس شیوه ای که همه جهان قبول دارد به افکار عمومی مراجعه کرد و از همه فلسطینیان واقعی اعم از مسلمان و یهودی و مسیحی که حداقل ۸۰ سال در این سرزمین بوده اند چه در داخل و چه در خارج از سرزمینهای اشغالی نظرخواهی و همه پرسی شود.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: این طرح جمهوری اسلامی که رسماً در سازمان ملل به ثبت رسیده است آیا با موازینی که جهان قبول دارد منطبق نیست؟ پس چرا اروپایی ها حاضر نیستند آن را بفهمند؟»
موسسه علمی مطالعاتی جنگ نرم سپاهان- انجمن جنگ نرم کانون بازنشستگان سپاه اصفهان:دکتر حسین دوست

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*