حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1489 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9 تعداد دیدگاهها : 19×
سردار جوانی : انقلاب در محاصره تبلیغاتی غرب قرار دارد/ بیانیه گام دوم «نیروی عملیاتی» می‌خواهد
۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰:۵۳
شناسه : 5223
بازدید 174
0

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انقلاب در محاصره تبلیغاتی غرب قرار دارد، کانون آن ایجاد سوءظن و ناامیدی نسبت به انقلاب، مسؤولان و رهبری است و اگر هوشیار نباشیم به تصویرسازی غلط دشمن کمک می‌کنیم. دکتر یدالله جوانی صبح امروز در نشست علمی تخصصی تبیین بیانیه گام دوم با رویکرد استقلال و آزادی […]

ارسال توسط :
پ
پ

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انقلاب در محاصره تبلیغاتی غرب قرار دارد، کانون آن ایجاد سوءظن و ناامیدی نسبت به انقلاب، مسؤولان و رهبری است و اگر هوشیار نباشیم به تصویرسازی غلط دشمن کمک می‌کنیم.

دکتر یدالله جوانی صبح امروز در نشست علمی تخصصی تبیین بیانیه گام دوم با رویکرد استقلال و آزادی در دانشگاه اصفهان اظهار کرد: برخی می‌گویند این بیانیه زیباست اما اتفاقی را رقم نمی‌زند، در پاسخ باید گفت هر کلام و بیانیه به دو دلیل ممکن است محصور بماند، اول این که این سخن در ابتدا خیالی و به دور از واقعیت‌ها بوده باشد و دوم این‌که مخاطبانی که باید این بیانیه را عملیاتی کنند عافیت‌طلب باشند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تشریح وظایف مردم در تحقق بیانیه گام دوم عنوان کرد: رهبری در دیدار دانشجویان هدف اصلی خود را شکل دادن حرکتی عمومی در جامعه با محوریت نسل جوان برای برداشتن گام دوم اعلام می‌کنند، باید حالت بسیج‌شوندگی ایجاد شود و هدف حرکت تحقق تمدن اسلامی باشد.

وی در تبیین چهار پیش نیاز حرکت در بیانیه گام دوم بر مبنای فرمایشات رهبری تصریح کرد: برجسته‌سازی عظمت انقلاب اسلامی در شرایطی که دشمنان به دنبال زیر سؤال بردن اساس انقلاب هستند یکی از وظایف امروز است، باید انقلاب را به نسل جوان را که دشمن در حال ایجاد بدبینی نسبت به اصل انقلاب در انقلاب است، همانگونه که هست بشناسانیم.

جوانی افزود: نکته‌ای که باید در تبیین‌ها به آن تأکید شود، تشریح عظمت ۴۰ ساله انقلاب اسلامی است، دشمنان تلاش می‌کنند انقلاب اسلامی را ناکارآمد نشان بدهند، انقلاب یک حرکت است که از نقطه‌ای شروع شده و امروز که ۴۰ سال از آن می‌گذرد راهی باقی‌مانده و چشم‌اندازی را پیش رو داریم و باید اهمیت چشم‌انداز که همان تمدن اسلامی است را متذکر شویم، البته نیروی جوان مسؤولیت‌پذیر با توجه به ظرفیت‌های کشور می‌تواند این راه را طی کند.

حمل پرچم حق بدون شناخت ممکن نیست

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: این حرکت برای شکل‌گیری به عناصری نیاز دارد که اولین آن‌ها عنصر شناختی و بصیرت است چرا که حمل پرچم حق بدون شناخت ممکن نیست، نباید سرگرم امری شویم که ما را از چشم‌انداز غافل کند و در این راه باید چشم آرمان‌گرای واقع بین داشت در حالی که بارها در طول این سال‌ها نیروی ما صرف مسائلی شد که در راستای هدف نبود.

وی خاطرنشان کرد: عنصر بعدی امید است، دشمن بر ناامیدکردن مردم تمرکز کرده تا امیدی به مسیری که در آن قدم برمی‌دارند نداشته باشند، اما امیدی که از آن صحبت می‌کنیم کاذب و تخیلی نیست بلکه مبتنی بر واقعیت‌های عینی است.

جوانی اضافه کرد: باید امید را در مردم باورپذیر کرد، اولین نشانه امید داشته‌های مردم و کشور و وضعیتی که در اردوگاه دشمن حاکم شده و هیمنه آمریکا در حال فروریختن است، نقطه برتری دشمن قدرت تبلیغاتی آن است و در سایر عرصه‌ها ضعف خودش را فریاد می‌زند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به این که در طول ۴۰ سال بارها جلوه عنایت خداوند بر ملت ایران آشکار شده است، خاطرنشان کرد: اقدام عملی با کار و برنامه‌ریزی از دیگر نکات تأکید شده در بیانیه گام دوم است، تبیین این عناصر نیازمند ذهن فعال است و اساتید و دانشجویان باید پیش‌نیازهای حرکت عمومی را در جامعه تبیین کنند.

انقلاب در محاصره تبلیغاتی غرب قرار دارد

وی یادآور شد: انقلاب در محاصره تبلیغاتی غرب قرار دارد، کانون آن ایجاد سوءظن و ناامیدی نسبت به انقلاب، مسؤولان و رهبری است و اگر هوشیار نباشیم به تصویرسازی غلط دشمن کمک می‌کنیم.

جوانی ادامه داد: گرایش‌های غلط برخی از انقلابیون این حرکت امیدوارانه را تضعیف می‌کند، این در حالی است که باید نقاط قوت را پیدا و نشانه‌های امید را برای مردم و جوانان تبیین کرد، چراکه نقاط روشن بر نقاط تاریک غالب است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: مسیر پیش‌روی انقلاب نیازمند حرکت جمعی است و گواه آن این‌که پیش از انقلاب جوانان در گروه‌های مختلف با یکدیگر در ارتباط بودند، البته اقدامات نیازمند فعالیت‌های دولتی نیست بلکه باید در قالب گروه‌های مردمی اجرایی شود.

رهبر انقلاب بر آزادی اجتماعی و استقلال با قید ملی تأکید می‌کند

وی در تشریح معنای استقلال ملی تأکید کرد: استقلال ملی به معنای آزادی ملت از قدرت‌های سلطه‌گر در جهان است، در حالی که کسانی که در این راستا چالش ایجاد می‌کنند هیچ انتقادی بر تلاش آمریکا برای سلطه‌گری نداشته‌اند.

جوانی افزود: آزادی اجتماعی به معنای حق تصمیم‌گیری، عمل کردن و اندیشیدن برای همه افراد جامعه است، لازم است استقلال و آزادی را بر مبنای اصول توحیدی تبیین کنیم.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: حکومت‌ها موظف به تأمین استقلال و آزادی اجتماعی هستند امروز منزلت آزادی و استقلال را کسانی می‌فهمند که برای آن جنگیده‌اند و بهای آن را پرداخت کردند.

وی اضافه کرد: این ثمره‌ انقلاب را نباید با توجیه‌های ساده‌لوحانه و بعضاً مغرضانه مورد خطر قرار داد، همه و خصوصاً دولت جمهوری اسلامی موظف به حراست از آزادی و استقلال هستند، البته این نباید به معنای دیوار کشیدن دور اقتصاد و سیاست کشور و قطع ارتباط با خارج تعریف شود.

آزادی متقدم برفهم استقلال است

جوانی خاطرنشان کرد: حدود آزادی بعد از انقلاب به طور فراگیر تبیین نشده و در نتیجه آن افرادی از وضعیت آزادی در کشور انتقاد می‌کنند و جوانان ما نیز می‌پذیرند، در نظام‌های دیکتاتوری حاکم آزادی مطلق دارد روح نظام دینی با نظام استبدادی کاملاً متفاوت است اما گروهی ولی فقیه را جایگزین شاه دانستند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تشریح رابطه مردم و حکومت در محدوده آزادی با اشاره به نظریات مختلف اندیشمندان غربی عنوان کرد: در دیدگاه اسلامی آزادی از خداست که آن را به بندگان تفویض می‌کند و پیامبران را فرستاده تا آن‌ها را به سوی سعادت هدایت کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*