حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1489 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9 تعداد دیدگاهها : 19×
سردار جوانی : مخدوش کردن استقلال کشور از مسیر مذاکره از اهداف آمریکایی‌ها و نتیجه آن اعمال نظر و محدودسازی است
۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰:۴۵
شناسه : 5220
بازدید 176
0

نشست تخصصی تبیین بیانیه گام دوم با رویکرد استقلال و آزادی صبح پنجشنبه سوم مرداد۹۸ در دانشگاه اسفهان برگزار گردید.این نشست در دو قسمت سخنرانی و میزگرد بود که در میز گرد تخصصی سردار جوانی و دکتر مطیع به سئوالات حضار در خصوص استقلال و آزادی پاسخ دادند. سردار یدالله جوانی صبح امروز در میزگرد […]

ارسال توسط :
پ
پ

نشست تخصصی تبیین بیانیه گام دوم با رویکرد استقلال و آزادی صبح پنجشنبه سوم مرداد۹۸ در دانشگاه اسفهان برگزار گردید.این نشست در دو قسمت سخنرانی و میزگرد بود که در میز گرد تخصصی سردار جوانی و دکتر مطیع به سئوالات حضار در خصوص استقلال و آزادی پاسخ دادند.
سردار یدالله جوانی صبح امروز در میزگرد تخصصی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با رویکرد استقلال و آزادی اظهار کرد: مخدوش کردن استقلال کشور از مسیر مذاکره از اهداف آمریکایی‌ها و نتیجه آن اعمال نظر و محدودسازی است، رهبری بارها تأکید کردند مذاکره با آمریکا برای حل مشکلات یک فریب است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تشریح معیارهای انتخاب مبتنی بر بیانیه گام دوم عنوان کرد: در قانون اساسی بر اداره کشور توسط مردم اشاره و مجرای اداره نیز انتخاب مسؤولان تعریف شده است، با نگاهی بر راه طی شده در ۴۰ سال گذشته شاهد هستیم در بعضی زمینه‌ها مانند صنایع دفاعی پیشرفت‌هایی در طراز انقلاب داشته‌ایم اما هرکجا عقب مانده ایم از ارزش‌های انقلاب فاصله گرفته‌ایم و این فاصله را نمایندگان مردم در مجلس گرفته‌اند.

وی ادامه داد: یکی از مطالبات رهبری مجلس انقلابی است، افرادی که وی به آن‌ها رأی می‌دهیم باید از لحاظ معنویت، اخلاق و سبک زندگی از الگوهای اسلامی پیروی کنند، مردم افرادی را انقلاب انتخاب کنند که اقتصاد مقاومتی و مردم‌پایه را باور داشته باشند نه این که بگویند برای پیشرفت باید واگن انقلاب را به لوکوموتیو غرب متصل کرد.

جوانی با اشاره به توقیف کشتی انگلیسی در خلیج فارس تصریح کرد: انگلیس ناخواسته کاری را کرد که در دو سه ماه گذشته قدرت ما فوق‌العاده افزایش پیدا کرده است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: نتیجه برخی فعالیت‌های دشمن در برخی زمینه‌ها مانند جنگ ۳۳ روزه، سوریه و یمن مشهود است اما ضربه متقابل بالاتر از بازدارندگی نظامی است و ما به درجه رسیدیم که قدرت خودمان را به جهان نمایش می‌دهیم، این که کشتی ما را توقیف می‌کنند و ما در پاسخ کشتی آن‌ها را ورای مرزهای خودشان متوقف می‌کنیم نشان می‌دهد اگر هر کجای جهان به ما ضربه بزنند جای دیگری آن را پاسخ می دهیم.

وی افزود: به اماراتی‌ها فهمانده شد که ایران توان و اراده مقابله را دارد و اگر بنا به پرداخت هزینه باشد اولین هزینه را اماراتی‌ها می‌پردازند.

جوانی در پاسخ به این سوال که آیا جوانان می‌توانند برای اصلاح برخی امور اقدامات انقلابی کنند حتی اگر به زندان بروند، عنوان کرد: رهبری انقلابی‌گری را امری هوشمندانه و اصلاحات را در چارچوب نظام تعریف می‌کند، اما این به معنای سکوت در برابر فساد نیست، هرچه اقدامات هوشمندانه‌تر باشد هزینه کمتری خواهد داشت، در مسیر مبارزه با فساد ممکن است برخوردهایی با افراد بشود و به زندان نیز بروید اما نکته اینجاست که پیکان انتقادات به سمت فساد باشد نه نظام.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تبیین حدود آزادی در ایران اظهار کرد: حدود آزادی را شریعت تعیین می‌کند نه منافع حاکمیت، به عنوان مثال در مسأله حقوق‌های نجومی رهبر انقلاب به پیگیری این موضوع در رسانه‌ها دستور دادند و حتی برای آن ادبیات‌سازی کردند.

وی یادآور شد: آزادی به معنای سیاه‌نمایی نیست و تحلیل های امثال دو راهی جنگ و صلح تحلیلی غلط و سوء استفاده از آزادی برای به بردگی کشاندن ملت است.

جوانی با بیان این که سپاه باید به نیازهایی از انقلاب که اگر به آنها پاسخ داده نشود آسیب درپی خواهد داشت ورود کند، اظهار کرد: گاندو خیلی‌ها را به هم ریخت و تنوانست نمونه‌ای از خطرات نفوذ را به عموم مردم نشان دهد، در حوزه مهدکودک‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها می‌توان گاندوها ساخت، سپاه به این حوزه ورود کرده اما آن انتظار می‌رود در اساس طراز انقلاب اسلامی عمل کند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان تأکید کرد: همان‌گونه که در سال‌های ۵۸ و ۵۹ مردم به دنبال یادگیری کار با سلاح بودند امروز باید یادگیری سواد رسانه ای در جامعه گسترش یابد.

استعماری از جنس قرارداد

حسین مطیع نیز در این میزگرد اظهار کرد: استعمار در دوران قدیم که به آن استعمار کهنه گفته می‌شود از جنس تصاحب سرزمین بود و پادشاهان به همین دلیل به کشورهای دیگر حمله می‌کردند، گونه دیگری از استعمار به استعمار سنتی معروف است که تعیین رضاشاه و پسرش برای پادشاهی در ایران از همین نوع بود.

استاد دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد: استعمار الجزایر بعد از استقلال این کشور از جنس استعمار مدرن بود چرا که مردم و رهبران الجزایر پس از استقلال نیز فرانسه را کعبه آمال می‌دانستند و این را افتخار می‌دانستند.

وی خاطرنشان کرد: نوع دیگری از استعمار که امروز دشمنان به دنبال پیاده‌سازی آن هستند استعمار فرامدرن است که از طریق قراردادهای بین‌المللی کشوری را استعمار می‌کنند و قراردادهایی مانند ۲۰۳۰ و FATF همین را دنبال می‌کند.

مطیع یادآور شد: در برخی شاخص‌های مطرح شده در گام دوم نمره خوبی نمی‌گیریم اما نمره ما در آزادی و استقلال خوب است، در زمان رضا شاه متفقین طی دو روز کشور را اشغال کردند، زمانی سران قدرت‌های جهان در تهران جلسه می‌گذاشتند و محمدرضا شاه را خبر هم نمی‌کردند، هیچ کشوری بعد از انقلاب انتخابات برگزار نمی‌کند اما امام بعد از پیروزی انقلاب به سرعت انتخابات برگزار کردند.

استاد دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد: مشارکت مردم در جمهوری اسلامی به انتخابات و راهپیمایی‌ها محدود شده که باید در گام دوم برای افزایش مشارکت مردم راه‌هایی را پیدا کرد.

انقلاب به بانک‌ها نفوذ نکرده است

وی بیان کرد: امروز مدیران بانک‌ها مراجع تقلید را به سخره گرفته‌اند تا جایی که مدیر یکی از بانک‌ها در صدا و سیما نظر آیت الله جوادی آملی پیرامون حرام بودن اخذ جریمه دیرکرد را رد و به ایشان توصیه می‌کند به این حوزه ورود نکنند.

مطیع تأکید کرد: نمی‌توانیم برخی از دستورات اسلام را نادیده بگیریم و ادعای مسلمانی کنیم چرا که در این صورت طبق قرآن در گروه کافران قرار خواهیم گرفت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*