حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1482 تعداد نوشته های امروز : 5 تعداد اعضا : 9 تعداد دیدگاهها : 19×
برخی از یک طلبه علامه می‌سازند
۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۷
شناسه : 1489
بازدید 196
1

برخی از یک طلبه علامه می‌سازند حجت‌الاسلام و المسلمین علی سعیدی پیش از ظهر امروز در همایش گرامیداشت سالروز ۹ دی در تالار مصلای امام خمینی تبریز بر ضرورت توجه به تهدیدات متوجه به انقلاب اظهار داشت: در براندازی انقلاب‌های مردمی عمدتا با تهدیدهای نرم در طول تاریخ اقدام کرده‌اند و سعی شده تا پایه‌های […]

ارسال توسط :
پ
پ

برخی از یک طلبه علامه می‌سازند
حجت‌الاسلام و المسلمین علی سعیدی پیش از ظهر امروز در همایش گرامیداشت سالروز ۹ دی در تالار مصلای امام خمینی تبریز بر ضرورت توجه به تهدیدات متوجه به انقلاب اظهار داشت: در براندازی انقلاب‌های مردمی عمدتا با تهدیدهای نرم در طول تاریخ اقدام کرده‌اند و سعی شده تا پایه‌های انقلاب سست شده و ساختمان انقلاب فرو بریزد.
انقلاب سوسیالیستی شوروی یکی از بزرگ‌ترین انقلاب‌های تاریخ معاصر بود و هر چند آمریکا را به گوشه راند اما در نهایت با نفوذ و توطئه نابود شد
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: در بیانات رهبری، فراوانی تاکید بر برخی موضوعات بیانگر اهمیت موضوع است و در یک سال اخیر ایشان ۲۸۰ بار بر استحکام نظام تاکید کرده و در چند ماه اخیر ۷۰ بار از واژه نفوذ استفاده کرده‌اند.
وی یادآور شد: تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، استحاله فرهنگی، ناتوی فرهنگی و فروپاشی و براندازی نرم و جنگ نرم از جمله واژه‌های مورد استفاده رهبری در سال‌های اخیر بوده و باید توجه داشت که این تعابیر بنا به اهمیت زمانی انشاء شده است.
سعیدی گفت: در تاریخ انبیا الهی ۳ انقلاب یاد شده که اولین انقلاب متعلق به حضرت موسی بن عمران است که در آیات متعددی به این انقلاب اشاره شده و به امت حضرت موسی بیان شده که آنان چنانچه در حدوث انقلاب نقش داشته‌اند باید در تداوم انقلاب نیز نقش داشته باشند اما مشاهده می‌شود که یک عنصر نفوذی به اسم سامری که شباهت زیادی به عوامل فتنه ۸۸ در ایران داشته موجب مشکلاتی نیز در این انقلاب بزرگ شد.
وی تصریح کرد: حضرت موسی، سامری را نه اعدام کرد نه آزاد کرد بلکه او را از جامعه طرد و تحت نظر نگه داشت و این درس و روش قرآنی است و مشترکاتی با حال حاضر دارد.
سعیدی یادآور شد: دومین انقلاب بزرگ تاریخ متعلق به انقلاب نبی مکرم اسلام است که در این انقلاب نیز مسائلی چون مسجد ضرار رخ داد و مسجدی که محل توطئه براندازی بود به زباله‌گاه تبدیل شد و این درس بزرگی است که باید در انتخاب مسجد و مداح و نماینده مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی دقت کرد.
وی انقلاب سوسیالیستی شوروی را یکی از بزرگ‌ترین انقلاب‌های تاریخ معاصر دانست و افزود: این انقلاب هر چند آمریکا را به گوشه راند اما در نهایت با نفوذ و توطئه نابود شد و در حالی که به حیاط خلوت آمریکا نیز نفوذ کرد اما در نهایت با توطئه آمریکا متلاشی شد.
جرقه سقوط انقلاب روسیه از شعار همزیستی مسالمت‌آمیز با آمریکا آغاز شد
محققان غربی معتقدند فتنه سال ۸۸ از زمان نخست وزیری موسوی ریشه گرفت که قصد مذاکره با آمریکا را داشت و از سال ۶۸ با روی کار آمدن کارگزاران مسائل جدیدی به صورت بنیادین آغاز شد
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: منشا سقوط انقلاب روسیه از شعار همزیستی مسالمت‌آمیز و مذاکره با آمریکا آغاز شد و البته معتقد بودند که در صورت توطئه آمریکا به شدت مقابله می‌‌کنند و این طرح به شدت مورد قبول شوروی قرار گرفت.
وی گفت: تفاهم اول آمریکا و شوروی متوقف کردن روند سلاح‌های هسته‌ای و تفاهم دوم توافق در زمینه حقوق بشر بود و پس از مدتی که جای پای آمریکا در شوروی محکم شد و بستر برای تحول آماده شد و سقوط انقلاب روسیه رخ داد.
محققان غربی معتقدند فتنه ۸۸ از زمان نخست وزیری موسوی ریشه گرفت
سعیدی اظهار داشت: اصل مسئله سقوط انقلاب روسیه نشناختن آمریکا بود و در حال حاضر نیز به میدان آمدن آقای پوتین و پرداخت هزینه با شناخت این هویت آمریکا است ولی دیر شده است.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: لیبرالیزه شدن انقلاب ایران از سال ۶۸ آغاز شد و محققان غربی معتقد هستند که فتنه سال ۸۸ از زمان نخست وزیری موسوی ریشه گرفت که قصد مذاکره با آمریکا را داشت و از سال ۶۸ با روی کار آمدن کارگزاران مسائل جدیدی به صورت بنیادین آغاز شد.
عناصر پشت صحنه فتنه سال ۸۸ بار دیگر در حال طرح‌ریزی هستند و کسی که از یک طلبه یک علامه می‌سازد اگر در راس مجلس خبرگان قرار گیرد چه کاری با انقلاب می‌کند و بنده واقعا نگران هستم
وی عنوان کرد: در سال ۸۸ ترکیبی از اصلاح‌طلبان و کارگزاران برای تکمیل پروژه خود جمع شدند و زمینه یک تقابل همه‌جانبه را فراهم کرده و مردم را شرطی کرده و لایه‌های مختلفی به وجود آمد.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در فتنه‌ها لایه‌‌های عقبی و پشت صحنه سالم می‌مانند و تئوریسین‌ها دوباره به فتنه‌افکنی و طرح نقشه در پشت صحنه اقدام می‌کنند.
وی افزود: عناصر پشت صحنه فتنه سال ۸۸ بار دیگر در حال طرح‌ریزی هستند و کسی که از یک طلبه یک علامه می‌سازد اگر در راس مجلس خبرگان قرار گیرد چه کاری با انقلاب می‌کند و بنده واقعا نگران هستم.
سعیدی ادامه داد: امروز رهبری در اوج سلامت و قاطعیت قرار دارد و عده‌ای درصدد تکرار جریان فروپاشی شوروی در ایران اسلامی هستند و ملت ما باید فرمایشات رهبری را مورد توجه قرار دهند.
وی گفت: در تاریخ صدر اسلام برخی اعتدالیون و مستقل‌ها که ادعای فراجناحی داشتند بزرگ‌ترین ضربه را به امیرالمومنان زدند و این در حالی است که اعتدال در مورد رهبری تبعیت محض از رهبری است.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: مردم در انتخابات مجلس خبرگان رهبری باید بتواند تبعیت از رهبری را به نمایش بگذارد و کسی را انتخاب کنند که در شعار پایبند رهبری نباشد بلکه عملا تابع رهبری باشد و امروز رسالت امت ایران اسلامی سنگین‌تر از همه امت‌های تاریخ صدر اسلام بوده و در رای دادن درست تکلیف مهمی دارد.
اگر دومای روسیه مجلسی انقلابی بود می‌توانست جلوی انحراف را در شوروی بگیرد و اگر مجلس ما انقلابی باشد جلوی بسیاری از تمایلات برخی افراد را می‌تواند بگیرد اما عده‌ای می‌خواهند مجلسی مانند مجلس ششم خلق کنند
وی گفت: ایران اسلامی امروز در حیاط خلوت آمریکا و آفریقا نفوذ معنوی دارد و ما به توان دو جای ابرقدرت شوروی را در جهان گرفته‌ایم که آمریکا و غرب از این مسئله نگران هستند و سه راه را انتخاب کرده‌اند که اولی راه جنگ بود که موفق نشدند و در تحریم‌ها نیز شکست خوردند و امروز نیز بر تعامل روی آورده‌اند.
سعیدی یادآور شد: قطع ارتباط ما با آفریقا و آمریکای جنوبی و قطع حمایت از فلسطین و نفوذ در کشور هدف آمریکا است اما سد محکم در برابر آمریکا ایستادگی پس از توافق هسته‌ای است تا به مرحله فراهسته‌ای برسیم.
وی عنوان کرد: اگر دومای روسیه مجلسی انقلابی بود می‌توانست جلوی انحراف را در شوروی بگیرد و اگر مجلس ما انقلابی باشد جلوی بسیاری از تمایلات برخی افراد را می‌تواند بگیرد اما عده‌ای می‌خواهند مجلسی مانند مجلس ششم خلق کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*