حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1482 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9 تعداد دیدگاهها : 19×
امروز دو تیغه قیچی افراطی‌گری در شیعه و سنی در دست آمریکاست
۱۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۴
شناسه : 1515
بازدید 990
2

نماینده ولی‌فقیه در لشگر ۸ نجف اشرف: امروز دو تیغه قیچی افراطی‌گری در شیعه و سنی در دست آمریکاست نماینده ولی‌فقیه در لشگر ۸ نجف اشرف گفت: امروز دو تیغه قیچی افراطی‌گری در مذهب شیعه و اهل سنت در دست آمریکاست که به‌ جان اسلام ناب محمدی (ص) افتاده و با ایجاد هجمه، قصد جداسازی […]

ارسال توسط :
پ
پ

نماینده ولی‌فقیه در لشگر ۸ نجف اشرف:
امروز دو تیغه قیچی افراطی‌گری در شیعه و سنی در دست آمریکاست
نماینده ولی‌فقیه در لشگر ۸ نجف اشرف گفت: امروز دو تیغه قیچی افراطی‌گری در مذهب شیعه و اهل سنت در دست آمریکاست که به‌ جان اسلام ناب محمدی (ص) افتاده و با ایجاد هجمه، قصد جداسازی اهل سنت از شیعیان را دارند.
حجت‌الاسلام محسن طالب‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خمینی‌شهر با بیان این‌که افراطی‌گری بلای جهان کشورهای مسلمان شده است، اظهار کرد: امروز دو تیغه قیچی افراطی‌گری در مذهب شیعه و اهل سنت در دست آمریکاست که به‌ جان اسلام ناب محمدی (ص) افتاده و با ایجاد هجمه، قصد جداسازی اهل سنت از شیعیان را دارند.
وی با محکومیت اعدام رهبر شیعیان عربستان تصریح کرد: سران آل‌سعود و دولت‌مردان فعلی عربستان، با این حرکت نشان دادند توانایی اداره کشور و تولیت حرمین الشرفین را ندارند.
نماینده ولی‌فقیه در لشگر ۸ نجف اشرف ضمن اشاره به محکومیت‌های صورت گرفته بیان داشت: باید حرکت‌های صورت گرفته در محکوم نمودن جنایات آل‌سعود منطقی باشد و از حرکت‌هایی که زمینه بهانه‌سازی برای دشمنان را فراهم می‌کند جلوگیری شود.
وی افزود: حمله به سفارتخانه دیگر کشورها یک حرکت ناپسندیده و غیراصولی است و هیچ‌کس آن را تایید نمی‌کند.
حجت‌الاسلام طالب‌پور خطاب به جوانان و همه کسانی‌که از اعدام شیخ نمر روحشان جریحه‌دار شده است، گفت: باید از حرکت‌های احساسی، غیرقانونی، خارج از اصول شرع و نظام جمهوری اسلامی در محکوم نمودن این جنایت پرهیز شود.
*انجام حرکت‌های افراطی بهانه به ‌دست دشمنان نظام و انقلاب می‌دهد
نماینده ولی‌فقیه در لشگر ۸ نجف اشرف ضمن اشاره به این‌که برقراری امنیت سفارتخانه‌ها به عهده کشور میزبان است تاکید کرد: محکومیت جنایات آل‌سعود باید با روحیه انقلابی و در چارچوب قانون و عقل تداوم داشته باشد و از آنجایی‌ که برقراری امنیت همه سفارتخانه‌ها به عهده کشور میزبان است؛ انجام حرکت‌های افراطی بهانه به‌دست دشمنان نظام و انقلاب می‌دهد.
وی با تاکید بر این‌که طبق شواهد حمله به سفارتخانه عربستان در تهران و مشهد با هدف و انگیزه خاصی انجام شده است، تصریح کرد: در شرایط فعلی جهان اسلام و نظام ما، نیاز به وحدت و اتحاد بین مسلمانان دارد که ترویج حرکت‌های افراطی در مذهب شیعه و اهل سنت توطئه استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی است.
طالب‌پور گفت: دشمنان نظام ما به دنبال ترویج افکار شیعیان افراطی در داخل کشور هستند اما دین اسلام و مذهب تشیع هیچ‌گونه حرکت افراطی و خارج از قانون و شرع اسلام را تایید نمی‌کند.
وی خطاب به شیعیان و مخصوصا کسانی‌ که از جنایات آل‌سعود به‌ خروش آمده‌اند، بیان داشت: اقدامات و حرکت‌های افراطی ما نباید باعث شود تا به استکبار جهانی برای جداسازی شیعه از اهل سنت کمک کند؛ هرگونه افکار افراطی‌گری چه در مذهب شیعه چه در میان اهل سنت محکوم است.
*مردم در تشکیل و تداوم رژیم پادشاهی آل‌سعود نقشی ندارند
نماینده ولی‌فقیه در لشگر ۸ نجف اشرف اظهار داشت: همه آگاه‌اند مردم در تشکیل و تداوم رژیم پادشاهی آل‌سعود نقشی ندارند و از آن جایی ‌که انتخاباتی در این کشور برگزار نمی‌شود، هیچ‌ یک از گروه‌های مردمی حق ابراز نظر ندارند.
وی با اشاره به این‌که از سال‌های گذشته شیعیان عربستان برای احقاق حقوق اجتماعی خود تجمعات آرام و بدون درگیری را برگزار می‌کردند، افزود: مرحوم نمر باقر النمر به عنوان رهبر شیعیان عربستان بدون این‌که دست به اسلحه شود و حرکت‌های خشن را از خود ابراز کند، حقوق اجتماعی شیعیان را از دولت عربستان مطالبه می‌کرد.
طالب‌پور تاکید کرد: دستگیری و اعدام آیت الله نمر باقر النمر یک اشتباه بزرگ از طرف دولت عربستان بود و دولت سعودی تصور کرده است با اعدام شیخ نمر می‌تواند حرکت‌های اجتماعی و مردمی شیعیان عربستان را خاموش کند.
وی با بیان این‌که اعتراضات مردمی اهل سنت و شیعه نویدبخش تغییر اوضاع کشور عربستان خواهد بود، اذعان کرد:حاکمان آل‌سعود با اعدام شیخ نمر ثابت کردند توان اداره داخلی کشور خود را ندارند و اختلافات داخلی سران و دولت‌مردان بی‌تجربه آل‌سعود، حکایت از بی‌کفایتی آن‌ها در اداره کشور دارد.
نماینده ولی‌فقیه در لشگر ۸ نجف اشرف ضمن اشاره به تحت تاثیر بودن سران آل‌سعود به استکبار جهانی تصریح کرد: اعدام آیت الله نمر باقر النمر حاصل دست‌پاچگی داخلی، اختلافات درونی و بی‌مدیریتی سران آل‌سعود بوده است و وابستگی آل‌سعود به استکبار جهانی آن‌قدر زیاد است که دولت‌مردان سعودی قدرت تشخیص مسائل داخلی خود را هم ندارند.
وی با بیان این‌که آمریکا با حمایت از سران آل‌سعود در جنگ یمن و تحولات منطقه زمینه سقوط آل سعود را فراهم کرده است، گفت: استکبار جهانی با دخالت‌های مستقیم خود ضمینه سقوط رژیم آل‌سعود را فراهم کرده است و سعودی‌ها قادر به تشخیص توطئه آمریکایی‌ها علیه خود نیستند.
*سران آل‌سعود در حوادث منا و جنگ یمن دچار اشتباهات مکرر شده‌اند
طالب‌پور با تاکید بر این‌که سران آل‌سعود در حوادث منا و تحولات منطقه همچون جنگ یمن دچار اشتباهات مکرر شده است، تشریح کرد: تداوم جنگ علیه یمن و کشتار ۱۴ هزار انسان بی‌گناه این کشور، نشانه‌ای از شکست آل‌سعود در پیش‌بینی برای ایجاد تحول در منطقه به نفع خود بوده است.
وی افزود: مردم عربستان قربانی اشتباهات سران آل‌سعود هستند و بهای بی‌مدیریتی دولت‌مردان خود را می‌دهند؛ تحولات عراق و سوریه برای برکناری بشار اسد نشان داد سران آل‌سعود در خارج از مرزهای خود نیز دچار اشتباه شده‌اند.
نماینده ولی فقیه در لشگر ۸ نجف اشرف با بیان این‌که منش تفکرات وهابیت از رژیم صهیونیستی نشات و سرچشمه می‌گیرد ادامه داد: تحولات اخیر و اشتباهات آل‌سعود حاصل توطئه و حمایت‌های رژیم اسرائیل از سران آل‌سعود است و حرکت‌های ناپخته سران آل‌سعود نشان داد عربستان در بین کشورهای اسلامی نیز قادر به ادعای رهبری کشورهای عربی و اسلامی نیست.
وی اظهار کرد: اعتقاد داریم خون شیخ نمر و شیعیان عربستان، شهدا یمن، عراق و سوریه دامن آل‌سعود را خواهد گرفت و باعث نابودی آن‌ها خواهد شد.
طالب‌پور با بیان این‌که دولت‌مردان کشورمان باید از طریق بخش‌های مختلف جنایات سران آل‌سعود را محکوم کنند، گفت: تعلل دولت‌مردان کشورمان، در آینده خطرات و آسیب‌های جدی‌تری متوجه شیعیان و مسلمانان منطقه خواهد کرد.
وی در پایان با درخواست از دولت‌های اسلامی افزود: بیش از ۹ هزار مسلمان در حادثه منا کشته شدند؛ دولت‌های مسلمان جهان باید با حرکت‌های آرام ولی قاطعانه و محکم خود، جنایات دولت عربستان را محکوم کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*