حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1481 تعداد نوشته های امروز : 4 تعداد اعضا : 9 تعداد دیدگاهها : 19×
الشرق الاوسط: سردرگمی سیاست های غربی به خاطر رهبری آیت الله خامنه ای است.
۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۹
شناسه : 2588
بازدید 195
3

الشرق الاوسط: سردرگمی سیاست های غربی به خاطر آیت الله خامنه ای است باید گفت بسیاری از سر درگمی های سیاست های کشور های غربی در قبال خاورمیانه، به خاطر رهبر عالی ایران، آیت الله خامنه ای می باشد. وی بعد از دیدار با خانواده هایی که در سوریه جان باخته اند، با صراحت تمامی […]

ارسال توسط :
پ
پ
الشرق الاوسط:
باید گفت بسیاری از سر درگمی های سیاست های کشور های غربی در قبال خاورمیانه، به خاطر رهبر عالی ایران، آیت الله خامنه ای می باشد. وی بعد از دیدار با خانواده هایی که در سوریه جان باخته اند، با صراحت تمامی انتقاداتی که متوجه استراتژی های تهران در سوریه می شود را رد کرد.
سردرگمی سیاست های غربی به خاطر آیت الله خامنه ای است
 وب سایت انگلیسی الشرق الاوسط در گزارشی به سیاست های پیچیده غرب در خاورمیانه و حضور نیروهای ایرانی در سوریه پرداخت و نوشت: ثابت شده است که پیش بینی کردن و فهم سیاست های کشورهای غربی در قبال خاورمیانه بسیار سخت و دشوار است و مخصوصا سیاست های آنها در قبال ضد تروریسم کاملا پیچیده است.
این وب سایت افزود: باید گفت بسیاری از سر درگمی های سیاست های کشور های غربی در قبال خاورمیانه، به خاطر رهبر عالی ایران، آیت الله خامنه ای می باشد. وی بعد از دیدار با خانواده هایی که در سوریه جان باخته اند، با صراحت تمامی انتقاداتی که متوجه استراتژی های تهران در سوریه می شود را رد کرد. رهبر عالی ایران کاملا میان نیروهای ایرانی حاضر در سوریه با دیگر نیروها تفاوت قائل شد و اهداف نیروهای ایرانی را کاملا مذهبی خواند.
الشرق الاوسط افزود: رهبر عالی ایران همچنین به طور کامل ادعای تجارت ایران در سوریه را رد کرد و بیان داشت که کشور ما نمی تواند منتظر بماند و کاری نکند تا دشمن به کشور خودمان حمله کند و در دید استراتژیکی وی، دشمن باید خارج از مرز ها متوقف شود. وی همچنین در سخنرانی اخیر خود از عملیات های نیابتی ایران و از نیروهای دیگر ایران در خارج، حمایت کرد و سیاست های اجرایی کشور های غربی در منطقه و حمایت آنها از برخی از کشور های عربی را سیاست های دوگانه این کشور ها خواند.
این وب سایت در ادامه افزود: رهبر ایران همچنین از جوانان ایرانی خواست تا لزوم رفتن به سوریه و عراق را کاملا درک کنند و آنها تنها به منظور جنگیدن به این کشورها نمی روند بلکه آینده نگری و  بصیرتی که در نظر باید داشت، باید آنها را برای رفتن ترغیب کند. این در حالی است که بسیاری از کشور های عربی مانند عربستان و مصر و تونس، رفتن به این کشورها را برای مردمشان ممنوع کرده اند و این کشورها نیز بجای اینکه ثبات منطقه را افزایش دهند، تنها دست روی دست می گذراند و عقب نشینی می کنند.
الشرق الاوسط در ادامه نوشت: اکنون نیز اگر کشورهای عربی بخواهند وارد کار شوند، آیا آنها نیز باید نیروهای نیابتی و جنگ های نیابتی را در عراق و یمن و لبنان برای جلوگیری از نفوذ ایران آغاز کنند  و یا اینکه کشورهای عربی نیز باید قدم های ایران را دنبال کنند و لبخند های دیپلماتیکی بزنند. به هر حال چیزی که مشخص است این است که اوضاع خاورمیانه بسیاری پیچیده است.
این وب سایت در پایان نوشت: چیزی که اکنون مشخص است این است که رهبر عالی ایران شخصا از حضور نیروهای ایرانی در مناطق جنگی خارج از کشور، حمایت کرده است و کشور های غربی نیز تنها متوجه درخواست های کشور های عربی مبنی بر مبارزه با تروریسم هستند.
منبع: جام نیوز

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*