حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1482 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9 تعداد دیدگاهها : 19×
آنچه برای انتخاب نامزد اصلح بیش از پیش مهم است،توجه به شاخصه ها و ویژگی‌های فرد اصلح است.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
شناسه : 3225
بازدید 225
1

اخرین نظرسنجی‌های ریاست جمهوری ۹۶ در رسانه‌ها منتشر شده است، اما آنچه برای انتخاب نامزد اصلح بیش از پیش مهم است، توجه به شاخصه ها و ویژگی‌های فرد اصلح است. نظرسنجی‌های مختلفی در رسانه‌ها این روزها منتشر می‌شوند که هر کدام در واقع فرد خاصی را بعنوان نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ نشان می‌دهند. […]

ارسال توسط :
پ
پ

اخرین نظرسنجی‌های ریاست جمهوری ۹۶ در رسانه‌ها منتشر شده است، اما آنچه برای انتخاب نامزد اصلح بیش از پیش مهم است، توجه به شاخصه ها و ویژگی‌های فرد اصلح است.

نظرسنجی‌های مختلفی در رسانه‌ها این روزها منتشر می‌شوند که هر کدام در واقع فرد خاصی را بعنوان نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ نشان می‌دهند.

این نظرسنجی ها که در رسانه های مختلف با سلایق و گرایش های مختلف سیاسی منتشر می‌شوند گاها نتایج کاملا برعکسی نشان می‌دهند، برای مثال در یک نظرسنجی در یک کانال تلگرامی که این روزها بسیار مد شده است، یک نامزد بیشترین آرا را به خود اختصاص داده است، اما همین نظر سنجی در رسانه ای دیگر کاملا برعکس است، یعنی فردی که در یک نظرسنجی نفر اول بوده در نظرسنجی دیگر حتی نفر آخر عنوان می‌شود.

علاوه براین نظرسنجی‌هایی که از سوی مراکز معتبر نیز انجام شده گاها با نتایج واقعی انتخابات متناقض بوده است. برای مثال، آخرین نمونه نظرسنجی‌های انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا بود، تقریبا هر نظرسنجی ای را که می‌دیدید تخم مرغ ها را در سبد هیلاری کلینتون قرار می‌داد. نیویورک تایمز از احتمال برد ۸۵ درصدی او می گفت، هافینگتون پست از احتمال برد ۹۸.۳ درصدی، وب سایت فایو ثرتی ایت از احتمال برد ۶۶.۹ درصدی گفت. اما در نهایت این دونالد ترامپ بود که برخلاف تمام نظرسنجی‌ها و پیش‌بینی‌های انجام شده بعنوان رئیس جمهور جدید آمریکا انتخاب شد و همه دنیا را در شوک فرو برد.

بنابراین همانگونه که عنوان شد، نظرسنجی‌های انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ چندان مصداق مناسب و معتبری برای تعیین فرد مورد نظر در انتخابات نمی‌باشند، فلذا رای دهندگان باید نامزد مورد نظر خود را براساس شاخصه ها و ویژگی‌های وی انتخاب کند.

رهبر انقلاب اسلامی در طول سال‌های گذشته و به مناسبت برگزاری انتخابات، همواره مردم را به رعایت شاخص‌هایی در هنگام انتخاب نامزد اصلح سفارش نموده‌اند. با توجه به اینکه برای کشف معیارهای حقیقی، دیدگاه‌ها و نظرات مقام معظم رهبری ملاک و مدنظر بوده، لازم است تا با مراجعه به بیانات ایشان، معیار انتخاب کاندیدای مطلوب را بدست آورده و براساس آن نسبت به انتخاب رئیس جمهور اقدام کنیم.

۱۰ وظیفه مهم جوان مومن انقلابی در انتخابات

۱. انتخابات را پُرشور کنید
در درجه‌ی اوّل، دشمن مایل است که انتخابات بی‌رونق شود – البته در درجه‌ی دوم ممکن است کسی را بر کسی ترجیح دهند؛ اما آن درجه‌ی بعدی است؛ نقطه‌ی مقابل آن، برای دلسوزان نظام و شخص این‌جانب، در درجه‌ی اوّل این مهم است که انتخابات، انتخابات پُررونق و پُرشوری شود. (۱۳۸۰ / ۰۲ / ۱۱)

۲. مشارکت در انتخابات را حداکثری کنید
خیلی‌ها ممکن است پای صندوق‌ها نیایند؛ به‌خاطر این‌که حوصله‌اش را ندارند، وقتش را ندارند، درست اهمیت قضیه را نمی‌دانند، متوجه تأثیر رأی خودشان نیستند یا به کسی که به او اطمینان و اعتماد کنند، نرسیده‌اند؛ یا کسی را هم که شناخته‌اند، نپسندیده‌اند؛ لذا نمی‌آیند. تلاش شما باید این باشد که مشارکت را به معنای حقیقی کلمه حداکثری کنید. (۱۳۸۴ / ۰۳ / ۰۵)

۳. تقوای سیاسی داشته باشید
تقوای سیاسی؛ یعنی هر کس که در کار سیاست است، سعی کند با مسائل سیاسی صادقانه و دردمندانه و از روی دلسوزی برخورد کند. سیاست به‌معنای پشت هم‌اندازی و فریب و دروغ گفتن به افکار عمومی مردم، مطلوب اسلام نیست. سیاست یعنی اداره‌ی درست جامعه؛ این جزو دین است. تقوای سیاسی، یعنی انسان در میدان سیاست، صادقانه عمل کند. (۱۳۸۱ / ۰۱ / ۱۶)

۴. اصلح را پیدا کنید
در انتخابات مردم سعی کنند صالح‌ترین را انتخاب کنند… مهم این است که شما در بین این افراد صالح، بگردید و صالح‌ترین را پیدا کنید. اینجا جائی نیست که من و شما بتوانیم به حداقل اکتفاء کنیم؛ دنبال حداکثر باشید؛ بهترین را انتخاب کنید. (۱۳۸۸ / ۰۲ / ۲۲)

۵. به‌خاطر نامزد‌ها در مقابل یکدیگر قرار نگیرید
ممکن است شما به یکی از نامزد‌ها علاقه‌مند شوید، رفیقتان به یک نامزد دیگر؛ این موجب نشود که شما در مقابل هم قرار بگیرید… هیچ مانعی ندارد که شما به یکی علاقه‌مند باشید، بنده به یکی دیگر علاقه‌مند باشم؛ شما به او رأی دهید، من به دیگری رأی دهم. (۱۳۹۲ / ۰۳ / ۰۶)

۶. آدم‌های خوب را به مردم معرفی کنید
کسانی که زبان گویایی دارند، قلم توانایی دارند و آبرویی پیش مردم دارند مردم را توجیه و تشویق کنند و آدم‌های خوب را به آن‌ها معرفی نمایند. (۱۳۷۴ / ۱۱ / ۱۴)

۷. مراقب باشید علاقه‌مندی‌ها به اصطکاک نینجامد
افراد گوناگون می‌آیند؛ با منش‌های مختلف، با سلائق مختلف، با شیوه‌های گوناگون کار، در مقابل مردم قرار می‌گیرند… هر کدام از نامزدهای محترم هم طرفدارانی دارند. بعضی‌ها از این طرفداران متعصب هم هستند، خیلی علاقه‌مند سرسختند به آن نامزد خودشان. خیلی خوب، باشند، حرفی نیست؛ اما مواظب باشید، مراقب باشید که این علاقه‌مندی‌ها به اصطکاک نینجامد؛ به اغتشاش نینجامد. (۱۳۸۸ / ۰۳ / ۱۴)

۸. آگاهی‌تان باید در انتخابات اثر کند
[عنصر]آگاهی همیشه لازم است… جوان‌ها به‌هوش باشند، بیدار باشند. معیار‌ها مشخص است. در انتخابات، این آگاهی باید اثر کند؛ در بیان خواسته‌های ملت این آگاهی باید تأثیر بگذارد… کسانی با رأی ملت سر کار نیایند که در مقابل دشمنان بخواهند دست تسلیم بالا ببرند و آبروی ملت ایران را ببرند. کسانی سر کار نیایند که بخواهند با تملق‌گوئی به غرب، به دولت‌های غربی، به دولت‌های زورگو و مستکبر، به خیال خودشان بخواهند برای خودشان موقعیتی در سطح بین‌المللی دست و پا کنند. (۱۳۸۸ / ۰۲ / ۲۸)

۹. دیگران را تخریب نکنید!
از بداخلاقی‌های انتخاباتی باید به‌شدت پرهیز کنند؛ بدگویی کردن، اهانت کردن، تهمت زدن، برای عزیز کردن خود و یا نامزد مورد نظر خود، دیگران را و رقبا را در چشم مردم خوار کردن، این‌ها راه‌ها و روش‌های صحیح و اسلامی نیست. رقابت باید باشد؛ رقابت مثبت و پرشور، اما با رعایت موازین اخلاقی. (۱۳۸۶ / ۱۰ / ۱۵) هرچه می‌خواهید، از نامزد مورد علاقه‌ی خودتان تمجید کنید، تعریف کنید؛ اما دیگران را تخریب نکنید. (۱۳۸۶ / ۱۰ / ۱۲)

۱۰. تبلیغِ صحیح کنید به‌دور از فریب و دروغ!
امروز در دنیا، دمکراسی، یک دمکراسی حقیقی نیست؛ زیرا فشار تبلیغات پُر زرق و برق توخالی، با سخنان فریب‌آمیز، آن‌چنان بر ذهن مردم سنگینی می‌کند، که امکان انتخاب درست را به مردم نمی‌دهد؛ نمی‌گذارند مردم فکر کنند… تبلیغ، صحیح و حق است؛ اما با معنای واقعی کلمه، با حفظ حدود شرعی کلمه، به دور از فریب، به دور از کارهای دروغین و نمایشی، به دور از متهم کردن این و آن. (۱۳۷۰ / ۰۹ / ۲۷)

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*