حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1482 تعداد نوشته های امروز : 5 تعداد اعضا : 9 تعداد دیدگاهها : 19×
بازخوانی جنگ نرم دشمن و فتنه ۸۸
۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۴
شناسه : 4012
بازدید 687
7

«مرگ بر اصل ولایت فقیه» و «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است» ترجیع‌بند شعارهای شورش‌های هشت‌ماهه سال ۸۸ بود. این شعارها موسوی و کروبی را به‌عنوان سرکرده ناآرامی‌ها در جایگاه «بغی» و «محاربه» با نظام قرار داد. متن یادداشت محمدکاظم انبارلویی با عنوان «بازخوانی جنگ نرم دشمن و فتنه ۸۸» به‌شرح ذیل است: ۱ […]

ارسال توسط :
پ
پ

«مرگ بر اصل ولایت فقیه» و «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است» ترجیع‌بند شعارهای شورش‌های هشت‌ماهه سال ۸۸ بود. این شعارها موسوی و کروبی را به‌عنوان سرکرده ناآرامی‌ها در جایگاه «بغی» و «محاربه» با نظام قرار داد.
متن یادداشت محمدکاظم انبارلویی با عنوان «بازخوانی جنگ نرم دشمن و فتنه ۸۸» به‌شرح ذیل است:

۱ ــ جنگ نرم صحنه تقابل دروغ‌های بزرگ با واقعیت‌های انکارناپذیر است. سال ۸۸ در پی اعلام نتایج انتخابات، دروغ تقلب را موسوی و کروبی مطرح کردند و تا کنون هم پای آن ایستاده‌اند. این دروغ توسط ۲۵۰۰ سایت و وبلاگ مرتب بازتاب داده می‌شد و رادیو آمریکا و رادیو اسرائیل و بی‌بی‌سی آن را در رسانه‌های جهان شارژ می‌کردند.

این دومین جنگ نرم دشمن علیه انقلاب پس از شورش ۱۸ تیر ۷۸ بود. موسوی و کروبی حاضر نشدند ادعای خود را در نهادهای فیصله‌بخش و ناظر به انتخابات محک بزنند. آنها با طرح «تقلب» فقط به «تغلب» فکر می‌کردند حتی به‌قیمت دخالت بیگانگان در امور داخلی کشور! آنها هرچه فشنگ داشتند در تفنگ عملیات روانی دشمن قرار دادند و تا مرز براندازی پیش رفتند.

۲ ــ «مرگ بر اصل ولایت فقیه» و «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است» ترجیع‌بند شعارهای شورش‌های هشت‌ماهه سال ۸۸ بود. این شعارها موسوی و کروبی را به‌عنوان سرکرده ناآرامی‌ها در جایگاه «بغی» و «محاربه» با نظام قرار داد. آنها همچنان بر این سبیل پای فشردند تا اینکه ملت تاب نیاورد و در ۹ دی ۸۸ با قیام تاریخی خود سران فتنه را با نام و نشان در اعتراض خیابانی محکوم نمود و خواهان اعدام آنها و اجرای حکم الهی بر این تبهکاران سیاسی شد. به‌خلاف برخی ادعاها که این روزها گفته می‌شود شعارها علیه منتخب ملت بود، آنچه از رسانه‌های دشمن در مورد شعارهای فتنه‌گران انعکاس داشت فقط علیه اصل نظام و نیز اسلامیت نظام بود.

۳ ــ دشمن در جنگ نرم با واقعیت کار ندارد بلکه واقعیت را می‌سازد، آن‌چنان که هیچ کس در آن شک نکند. در اوج شرارت سران فتنه از کشته‌هایی نام برده شد حتی برای آنها مراسم ختم گذاشتند، در حالی که در قبر آنها هیچ فردی نخوابیده بود. آنها شمار کشته‌ها را می‌خواستند به عدد مقدس ۷۲ برسانند و روی آن مانور دهند. اما این تیر آنها نیز به سنگ خورد و در این میان ۲۲ تن از کسانی که جان خودشان را در برابر فتنه از دست دادند شهید محسوب شدند و از طرفداران پروپاقرص جمهوری اسلامی و حزب‌اللهی بودند. آنها مظلومانه از انقلاب دفاع کردند و بنیاد شهید نام آنها را به‌عنوان شهدای فتنه ۸۸ ثبت کرده است. قاتلین آنها بدون شک سران فتنه هستند. آنها در قیامت گریبان موسوی و کروبی و همپیمانان آنها را خواهند گرفت و خواهند پرسید؛ «ما به‌کدامین گناه کشته شدیم؟!».

۴ ــ جمهوریت و اسلامیت نظام بر اساس گونه‌شناسی شعارهایی که در فتنه ۸۸ توسط فتنه‌گران مطرح شد، یکسان مورد هجوم قرار گرفت. آنها می‌خواستند با تیر خلاص به جمهوریت و اسلامیت نظام، پرچم جمهوری اسلامی در ایران را به‌زیر بکشند و پرچم کفر و الحاد و نفاق را که توسط رسانه‌های اهریمنی غرب تقویت می‌شد، به‌اهتزاز در آورند.

قیام تاریخی ۹ دی ثابت کرد این خیالات هرگز تحقق نخواهدیافت. در کشوری که خیابان به خیابان و کوچه به کوچه آن مزین به نام شهیدان است، ملت هرگز اجازه نمی‌دهد پرچم اسلام را مشتی اراذل سیاسی و منافق و وابسته به اجنبی پایین بکشند.

۵ ــ در اوج فتنه، فرستادگان و نمایندگان سران فتنه به پارلمان اتحادیه اروپا و کنگره آمریکا رفتند و خواهان تشدید تحریم‌ها برای سقوط دولت قانونی منتخب ملت شدند. غربی‌ها در فشار علیه ملت ما «نزده می‌رقصند». آنها تحریم‌ها را به‌بهانه نقض حقوق بشر و تقاضای نمایندگان سران فتنه تشدید کردند! این رویکرد فتنه‌گران نشان داد آنها برای «تغلب» بر حریف حاضرند دست به هر جنایتی بزنند.

منافقین، فرقه ضاله بهائیت، عناصری که به‌دلیل مخالفت با اسلام و ایران و وابستگی به دشمن مخالف انقلاب بودند، مارکسیست‌ها و چپ‌های آمریکایی، سرویس‌های موساد و سیا با هدایت سفارت انگلیس، زیرساخت اعتراضات و شورش‌ها را تمهید کردند و مشتی غافل و شیفته قدرت با سرمایه قارون‌های تبهکار و اشرافیت حرامخوار، با این جریان همراه شدند تا پاک‌ترین انقلاب و اصیل‌ترین حرکت مردمی معاصر را با آرمان‌های اسلامی به مسلخ ببرند.

اما خدا خواست آنها را رسوا کند و مردم در قیام تاریخی ۹ دی به‌عنوان مظهر اراده الهی طعم تلخ شکست نبرد نرم آمریکا علیه انقلاب اسلامی را به همه آنها چشاندند.

۶ ــ آمریکا برای تداوم جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی دنبال سامری‌ها و قارون‌های قیام موسایی امام خمینی(ره) است، هرچند در گذشته از به‌کار بردن آنها علیه ملت شکست خورده است اما ناامید نیست. آمریکایی‌ها می‌دانند ضربه زدن به انقلاب از بیرون محال است، هر روز انقلاب اسلامی در منطقه و جهان مقتدرتر ظاهر می‌شود. انقلاب اسلامی در دهه اخیر همه نقشه‌های شوم آمریکا و رژیم صهیونیستی را نقش بر آب کرده است و هر روز بر نفوذ و اقتدار خود در منطقه افزوده است. آنها فقط به ضربه از درون می‌اندیشند. اکنون چراغ اتاق جنگ نرم دشمن علیه ملت ایران در لندن، واشنگتن، پاریس و تل‌آویو سه شیفت کار می‌کند. آنها به تصرف فکر و اندیشه ملت و دستکاری در اراده مردم ما امید و طمع دارند، در این میان نخبگان، اولین جامعه هدف آنان است، آنها که به‌قول امام(ره) دشمن حرف‌های خود را می‌خواهد از زبان این جماعت بزند. باید سطح هوشیاری و بصیرت انقلابی را بالا برد و در دام دشمن نیفتاد. مردم نشان داده‌اند دست از انقلاب و اسلام برنمی‌دارند و هر توطئه‌ای را در نطفه خفه خواهند کرد، این یک حقیقت است که طی حیات چهار دهه پس از پیروزی انقلاب به‌طور شفاف و روشن بر تارک تاریخ ایران می‌درخشد. دشمن برای چهل‌سالگی انقلاب برنامه دارد. باید مهیای جنگ نرم سوم دشمن بود، رفتار دشمن را با هوشمندی رصد کرد و در برابر آن شجاعانه مثل همیشه، مردانه ایستاد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*