حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1482 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9 تعداد دیدگاهها : 19×
سیدعلی خمینی در حرم مطهر امام(ره):افتخار می‌کنیم فردی در راس حکومت است که از بن دندان مقام را پس می‌زند و زندگی ساده دارند
۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
شناسه : 4132
بازدید 129
3

سیدعلی خمینی گفت: ما افتخار می‌کنیم فردی در راس حکومت است که از بن دندان مقام را پس می‌زند. حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی یادگار حضرت امام (ره) صبح امروز در مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد ورود تاریخی بنیانگذار انقلاب به میهن اسلامی که در مرقد شریف آن بزرگوار برگزار شد، با بیان اینکه دهه فجر […]

ارسال توسط :
پ
پ

سیدعلی خمینی گفت: ما افتخار می‌کنیم فردی در راس حکومت است که از بن دندان مقام را پس می‌زند.
حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی یادگار حضرت امام (ره) صبح امروز در مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد ورود تاریخی بنیانگذار انقلاب به میهن اسلامی که در مرقد شریف آن بزرگوار برگزار شد، با بیان اینکه دهه فجر دهه بازخوانی آرمان‌های انقلاب است، اظهار داشت: بزرگداشت دهه فجر گرامیداشت آرمان‌های اصیل ملت ایران است و لازم است هر سال در ایام دهه فجر باز گردیم و این آرمان‌ها را مرور کنیم تا ببینیم آرمان‌های ملت ما چه بوده و به کدامین دلیل انقلاب کرده‌ایم و همچنین برای نیل به کدام آرمان‌ها قیام کرده‌ایم.

وی افزود: باید در این گرامیداشت وضع موجود را با وضع مطلوب مقایسه کنیم و ببینیم آرمان‌های ما چه بوده است.

سید علی خمینی با تاکید بر اینکه زنده یا مرده بودن انقلاب‌ها به این است که ببینیم آیا آرمان‌های کنونی آرمان‌های همان اول انقلاب است، تاکید کرد: انقلاب زنده است و دلیل ما این است که همان آرمان‌های اول انقلاب هنوز آرمان ملت است و هنوز ملت آنها را می‌خواهند و می‌پذیرند؛ لذا در ایام دهه فجر باید بازگشت به آرمان‌ها داشته باشیم تا ببینیم آرمان‌‌های اصیل چه بوده و قله‌ها کجاست و قرار است به کجا برسیم.

وی با اشاره به استقلال‌طلبی به عنوان یکی از آرمان‌های ملت ایران در تحقق انقلاب اسلامی تصریح کرد: استقلال نعمتی است که وقتی هست انسان نمی‌فهمند ولی وقتی نیست و انسان خود را ذلیل می‌بیند ارزش آن برای او روشن می‌شود.

یادگار حضرت امام (ره) با اشاره به وضع سیاسی دوران رژیم پهلوی گفت: در اسناد رژیم پهلوی برخی مسئولین بلند مرتبه اذعان می‌کنند که خسته شدیم و چقدر باید جلوی آمریکا امتیاز دهیم در حالی که هرچه امتیاز می‌دهیم سیر نمی‌شوند.

خمینی با اشاره به اینکه امروز کسی منکر این نیست که نظام جمهوری اسلامی نه تنها خود مستقل است بلکه تلاش کرده منطقه را نیز مستقل کند، اظهار داشت: آمد و شد شاه کشور را در رژیم پهلوی سفارت‌خانه‌های کشورهای غربی تصویب و تدبیر می‌کردند و این چیزها با بزک‌های رسانه‌‌ای قابل انکار نیست.

وی ادامه داد: امروز از نظر استقلال خودمان تصمیم می‌‌گیریم که از کدام کشور و جریانی دفاع کنیم و امروز شرق و غرب برای ما تصمیم نمی‌گیرند.

یادگار حضرت امام (ره) با اشاره به استقلال ظاهری و باطنی که در کلام امام آمده است، گفت: توانسته‌ایم غرب‌، امریکا و اسرائیل را از کشور بیرون کنیم ولی مهمتر این نکته است که غرب‌زدگی و شرق‌زدگی را از اذهان و قلوب خود بیرون کنیم.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: امروز معتقدیم و بسیاری از کارشناسان نیز معتقدند که برای ما از حیث اقتصادی و اجتماعی مساله غرب‌زدگی مطرح است چون می‌خواهند ارزش‌های جامعه را عوض کنند.

سید علی خمینی با تاکید بر اینکه ارزش مهم است چون تمام اعمال انسان براساس تفکر است اگر تفکر را عوض کنند از همه چیزتان عبور خواهید کرد، تصریح کرد: مهمترین کاری که امام کرد این بود که توانست ارزش‌های جامعه را عوض کندو دهه ۶۰ ارزش‌های جامعه ما طوری بود که حتی کسانی که می‌توانستند مراسم عروسی در تالار و باغ و حتی مراسم باشکوه بگیرند به محرومین و مستضعفین کمک می‌کردند.

وی ادامه داد: امام تحول در ارزش‌های ایجاد کرده بود و ارزش در جامعه به این بود که ساده زندگی کنند و این هنر امام بود که توانست موفق شود.

نوه امام (ره) با اشاره به آزادی به عنوان یکی دیگر از آرمان‌های ملت ایران، گفت: آزادی تا جایی که مخل حقوق و آزادی دیگران نباشد آرمان ملت ما بوده و هست.

وی با بیان اینکه امام با فریاد آزادی‌خواهی به میان مردم آمد اظهار داشت: اینکه باید به آزادی‌خواهی و استقلال طلبی نزدیک شویم از تاکیدات امام است و امام تاکید داشتند هرچقدر به آزادی و استقلال‌طلبی نزدیک‌تر شویم به حکومت اسلامی نزدیک‌تر شده‌ایم.

سید علی خمینی با بیان اینکه کسانی که حجت دارند از آزادی بیان نمی‌ترسند،‌تصریح کرد: برخی خیال می‌کنند که عبارت‌ آزادی بیان از غرب آمده است در حالی که این تعبیر از اسلام و امام است چون امام تاکید داشت که هیچکس حق ندارد آزادی را از جامعه سلب کند.

وی با بیان اینکه آزادی‌خواهی آرمان ملت ما است پس انقلاب هنوز زنده است خاطرنشان کرد: توجه به رای مردم در جامعه اسلامی بسیار مهم است و امام رای مردم را میزان و رهبری حق‌الناس تعبیر کرده‌اند، میزان به این معنی است که همه چیز با آن سنجیده می‌شود و همچنین حق‌الناس به این معنا است که حق مردم است و این ظرفیتی است که به مردم اجازه حضور در انتخابات داده شده است؛ حق‌الناس یعنی ریشه انتخابات و بازگشت به رای عمومی در شرع و دین ما است.

سید علی خمینی با بیان اینکه چقدر ولایت فقیه را تخریب کرده و می‌کنند، گفت: اینها ولایت فقیه و نقش آن را نفهمیدند.

یادگار حضرت امام (ره) همچنین در همین راستا ضمن بیان اینکه چقدر شخص ولی فقیه و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را تخریب می‌کنند تصریح کرد: ما به وجود ایشان افتخار می‌کنیم و از بن دندان معتقدیم بعد از انقلاب هیچ شخصی نتوانسته است جای امام را بجز ایشان پر کند.

وی افزود: چقدر خواستند رهبری را تخریب کنند در حالی که عزت در دست خداوند است. افتخار ما است فردی در حکومت است که وقتی در خبرگان می‌خواهند ولایت جامعه را به ایشان بسپارند و از ایشان برای این امر درخواست می‌کنند نه از باب تعارف این پیشنهاد را پس می‌زند.

سید علی خمینی ضمن اشاره به جنگ قدرت در سایر کشورهای جهان گفت: این اتفاق مجلس خبرگان را اگر با ریاست‌های ظاهری دنیا قابل مقایسه نیست که می‌بینیم چقدر برای کسب یک مقام دنیایی زودگذر تخریب و خرج می‌کنند.

یادگار حضرت امام (ره) تاکید کرد: ما افتخار می‌کنیم فردی در راس حکومت است که از بن دندان مقام را پس می‌زند.

وی با اشاره به مبارزه با اشرافیت به عنوان یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی تصریح کرد: یکی از آرمان‌های اساسی ملت مبارزه با اشرافیت است و باید ساده‌زیستی یک ارزش تلقی شود نه آنکه فردی در زندگی خود دنبال تجمل و مظاهر دنیا برود.

سید علی خمینی با بیان اینکه باید از امیرالمومنین یاد بگیرند خطاب به مسئولان گفت: فارغ از اینکه ایشان امام و رئیس جامعه بودند حکومت‌شان از حکومت‌های شما بسیار وسیع‌تر بود و از لحاظ قدرت ظاهری هم از همه شما قدرتمندتر بودند اما می‌گفتند آیا خودم را قانع کنم که بگویم این امیرالمومنین است ولی با مردم در دشواری‌هایشان همراه نباشم؟

یادگار حضرت امام (ره) با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) با این سیره و روش‌ها انقلاب کرد گفت: امام می‌فرمود اگر بخواهید در برابر باطل بایستید و از حق خود دفاع کنید خود را به ساده‌زیستی عادت دهید و از تعلق قلب به مال و منال و جاه و مقام بپرهیزید.

وی افزود: چقدر مورخین و انقلابیون ما قبل از انقلاب به اشرافی‌گری و فسادهای زمان شاه اعتراض می‌کردند و قرار بود ارزش‌های ما عوض شود و یک موی کوخ نشینان را با کاخ کاخ نشینان عوض نکنیم و نگاه‌مان به مستضعفین باشد و بدانیم هر وقت مشکلی برای جمهوری اسلامی پدید آمده مستضعفین وارد صحنه شد و از میهن دفاع کرده‌اند.

سید علی خمینی ضمن تاکید بر اینکه این صحبت‌ها خطاب به مردم عادی نیست، تصریح کرد: مخاطب اصلی ما کسانی هستند که در قدرت و مسئولیت قرار دارند و خطاب به آنها می‌گوییم شما که نمی‌توانید همه مشکلات مردم را حل کنید لااقل طوری زندگی کنید که مردم با دیدن شما باری بر مشکلاتشان افزوده نشود.

یادگار حضرت امام (ره) با اشاره به زندگی و سیره بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، گفت: هیچ کس اعم از دشمنان قسم خورده تا دوستان امام در این تردید نکرده که ایشان در زندگی‌اش و نه در روحیه‌اش قبل، حین و پس از انقلاب تغییری ایجاد نشد و از مال دنیا به دو دست لباس اکتفا کرده بودند.

وی با بیان اینکه امروز دنیا هم دیگر این تجملات را نمی‌پسندد گفت: دنیا ۲۰ سال پیش در این وضع بود و سالهاست که از این شیوه مدیریت عبور کرده و ما عقب مانده‌ایم.

سید علی خمینی افزود: سقوط نظام شاهنشاهی تبعیض بود و مردم ممکن است فقر را تحمل کنند ولی تاب تبعیض را ندارند.

یادگار حضرت امام (ره) در پاسخ به برخی توجیهات با این عنوان که ثروت شخصی من مال خودم است، گفت: اسلام با ثروت مشکلی ندارد مهم این است که چگونه زندگی می‌کنیم مردم به این نگاه نمی‌کنند که سند خانه شما به اسم چه کسی است و به این نگاه می‌کنند که شما چگونه زندگی می‌کنید.

وی با اشاره به ساده‌زیستی رهبر انقلاب به بیان خاطره‌ای از پدرشان پرداخته و گفت: زندگی رهبر نیز ساده است و پدر ما یکبار می‌گفت گاها که من به خانه آقای خامنه‌ای می‌رفتم فرشی که در زیر پایشان بود طوری بود که من به موکت پناه می‌بردم.

سید علی خمینی در عین حال با تاکید بر اینکه بسیاری از مسئولان جمهوری اسلامی ساده زیستی را رعایت می‌کنند و این را در جایگاه‌هایی چون ریاست جمهوری نیز دیده‌ایم گفت: نباید فکر کنیم که تجملات ارزش است چون نه در نگاه مردم و نه در نگاه دنیا امروز تجملات ارزش نیست و باید ملت خود را دریابیم و در کنارشان باشیم و از تبعیض‌ها کم کنیم.

یادگار حضرت امام (ره) با اشاره به اینکه یکی از خیانت‌های بزرگ منافقین به نظام این بود که باعث ایجاد جو امنیتی در کشور شدند،گفت: دغدغه بازگشت به میان مردم وجود دارد و این از آرمان‌های اساسی مردم ما بود.

وی افزود: اگر این آرمان‌ها هنوز زنده است نشان می‌دهد که انقلاب ما هنوز پویا و بالنده است.

سید علی خمینی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین مسائلی نوع مواجهه ما با ۲۲ بهمن است، گفت: دشمنان برای ناامید کردن ما برنامه‌های زیادی دارند ولی هر سال در ۲۲ بهمن مردم به میدان‌های سراسر کشور می‌آیند و علاوه بر ناامید کردن دشمنان خارجی دوستان داخلی و خارجی را امیدوار می‌کنند.

یادگار حضرت امام (ره) افزود: مردم با همه دل نگرانی‌ها وقتی اصل نظام مطرح است در صحنه حاضر می‌شوند و باید سعی کنیم در داخل کمترین انشقاق را داشته و جذب حداکثری داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه کسانی که اعتراضات ملت را قیام نامیدند ۲۲ بهمن را ببینند و بگویند اسم این حضور را چه می‌خواهند بگذارند تصریح کرد: حضور ملت در ۲۲ بهمن به معنی تایید عملکرد دولت، مجلس و قوه قضاییه نیست و حضور مردم برای اسلام و جمهوری اسلامی بوده، هست و خواهد بود.

فارس

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*