حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1489 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9 تعداد دیدگاهها : 19×
دکتر جوانی: جنگ ترکیبی و هوشمند دشمن آغاز شده است!
۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۵۹
شناسه : 4608
بازدید 430
2

تمرکز دشمن بر فشار اقتصادی و روانی و القای پایان یافتن عمر انقلاب اسلامی است و برای این منظور دست به جنگ روانی سنگینی علیه ملت ما زده است؛ تمرکز دشمن بر بی اعتمادسازی نسبت به جریان انقلاب، نظام و همه مسئولان است. سردار یدالله جوانی در هیئت انصار المهدی (عج) بازنشستگان سپاه اصفهان در […]

ارسال توسط :
پ
پ

تمرکز دشمن بر فشار اقتصادی و روانی و القای پایان یافتن عمر انقلاب اسلامی است و برای این منظور دست به جنگ روانی سنگینی علیه ملت ما زده است؛ تمرکز دشمن بر بی اعتمادسازی نسبت به جریان انقلاب، نظام و همه مسئولان است.

سردار یدالله جوانی در هیئت انصار المهدی (عج) بازنشستگان سپاه اصفهان در خیمه حسینی گلستان شهدای این شهر به شرح وضعیت کنونی کشور در مواجهه با جنگ همه جانبه دشمن پرداخت. وی با بیان اینکه در چهلمین سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی تصور داشتند که می‌توانند این نظام را در همان سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب زمین‌گیر کنند اما در پرتو فرهنگ جهاد و فداکاری، تبعیت مردم از ولایت و استقامت درراه، انقلاب چهل‌ساله شد.

اعمال جنگی ترکیبی و هوشمند از سوی نظام سلطه علیه ملت ایران

معاون سیاسی سپاه پاسداران با بیان اینکه عرصه جهاد همه‌جانبه در حال حاضر مهیا و درگیری با نظام سلطه در همه ابعاد در جریان است، تصریح کرد: جنگ امروزی که ملت ما با نظام سلطه درگیر است جنگی ترکیبی و هوشمند در همه حوزه‌ها است؛ همان‌گونه که امام (ره) فرمودند: “پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد”. به‌طورقطع یکی از عوامل موفقیت امروز ما در چنین کارزاری تبعیت از ولایت است؛ امروز در شرایطی قرار داریم که دشمنان به این جمع‌بندی رسیده‌اند که راه شکست انقلاب اسلامیایجاد گسست بین آحاد مردم با ولایت و رهبری است و آن را دنبال می‌کنند.

وی با اشاره به راهکارهای مدنظر دشمن برای رسیدن به این هدف، اظهار داشت: دشمنی که امروز خود را ناکام مبارزه در عرصه‌ها و شکست‌خورده در منطقه ارزیابی می‌کند، از اتفاق‌هایی که برای آینده در حال رقم‌خوردن است احساس ترس و نگرانی دارد و بیش از هر زمان دیگر درصدد استبا مجموعه‌ای از فشارها از درون تعادل و ثباتجمهوری اسلامیرا بر‌هم بزند و مردم را در مقابل نظام قرار دهد.

سردار جوانی با بیان اینکه در چنین وضعیتی بصیرت و قدرت تحلیل گره‌گشا و راه برونرفت از وضعیتی است که دشمن خواستار آن هست، گفت: البته دشمن در داخل هم عواملی دارد، در داخل کشور طیف و جریان‌هایی که هیچ نوع وفاداری به انقلاب ندارند و فرصت‌طلب، منفعت‌گرا و دنیاطلب هستند، خواسته و ناخواسته عملی را انجام می‌دهند که خواست دشمن را برآورده می‌کند.

هم‌پیاله شدن فرصت‌طلبان و منافقان داخلی با عوامل خارجی

وی درباره ابعاد جنگ ترکیبی و هوشمند دشمن، گفت: زمانی که این مسئله مطرح می‌شود عوامل خارجی، عوامل، فرصت‌طلبان و منافقان داخلی را باید در کنار هم ببینیم؛ در چنین وضعیتی است که مجموعه نیروهای انقلابی باید درنهایت هوشمندی و آگاهی با مسائل برخورد کنند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به برجسته‌سازی مشکلات، دروغ‌پردازی و شایعه‌پراکنی توسط دشمنان خاطرنشان کرد: آن‌ها به دنبال تزریق یأس و ناامیدی در جامعه هستند؛ در اینجا باید بین حقیقت انقلاب و برخی از مسائلی که وجود دارد تمایزقائل شد، حقیقت انقلاب همواره قابل دفاع است همان‌گونه که حقیقت اسلام قابل دفاع است.

سردار جوانی در مورد وضعیت امروزی جامعه، اظهار داشت: نگرانی امروز دشمن از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، مشکلات در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی سایه بر دستاوردهای انقلاب افکنده وتلاش‌هایی که توسط دشمن و عوامل دشمن در داخل انجام می‌دهد وضعیتی را به وجود آورده که موجبات دلسردی را به همراه می‌آورد.

وی با تأکید بر اینکه دفاع از انقلاب معقول و منطقی است و حرکت ما نیز باید براساس و تراز انقلاب و آموزه‌های انقلاب باشد، گفت: امروز دشمن سه جنگ و فشار را علیه ما به‌صورت ترکیبی و هوشمند به‌کارگیری کرده و از تمام ظرفیت‌های خود نیز استفاده می‌کند، یکی از خسارت‌های بی‌بصیرتی افراد این است که ناخواسته در پیاده‌سازی نقشه دشمن با او همراهی می‌کنند، نقشه‌ای که بسیار پیچیده است.

خواست دشمن از بین‌بردن ثبات و آرامش در ایران است

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بین بردن ثبات و آرامش در جمهوری اسلامی ایران و ایجاد فضای امنیتی را خواست دشمن عنوان کرد و اظهار داشت: جنگ اقتصادی یکی از راهبردهای آنان است، آن‌ها در تلاش‌اند تا ملت ما فشل بشود، فشار روانی بُعد دومی است که از طریق امپراتوری رسانه‌ای و عوامل بیرونی و درونی خود به کار گرفته‌اند و در ذیل این فشار روانی پیگیرند تا وضعیت و مشکلات امروزی را ناشی از تفکر انقلابی القا ناصحیح کنند، یعنی عوامل اقتدار آفرین کشور را به‌عنوان عوامل چالش زا معرفی کنند.

وی خاطرنشان کرد: آن‌ها می‌خواهند به‌نوعی و طوری القا کنند که مشکلات امروزی به دلیل سیاست‌های ایران در منطقه و حمایت از جبهه مقاومت است. دشمن به دنبال سوءاستفاده از هرگونه مطالبه گری بر حق مردم است، آن‌ها سریع عوامل خود را بسیج می‌کنند تا با موج‌سواری از مطالبات که برای معیشت صورت گرفته بود شعارهایی علیه اسلام، قرآن، نظام و رهبری عنوان و به سبب آن درگیری و تشنج‌آفرینی کنند تا به سبب آن ایران از مقاومت چهل‌ساله خود در برابر آمریکا کوتاه بیاید و پای میز مذاکره با آمریکا برود.

وی یادآور شد: امروز رهبری با تمام توان درصحنه هستند و اقداماتی را که باید انجام می‌دهند ولی ما باید متوجه افرادی باشیم که سیاست‌ها، تدابیر و راهبردهای رهبری و سیاست‌های کلان نظام را جدی نمی‌گیرند و به‌درستی انجام نمی‌دهند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: مقام معظم رهبری سه دهه است که با همان صلابت، درایت و تیزهوشی امام (ره) انقلاب و کشور را در برابر امواج حوادث، فتنه‌ها و توطئه‌ها به‌پیش برده‌اند؛ اگر توجه کنیم هر جا مشکل داشته‌ایم ناشی از لنگیدن نخبگان، جریان‌های سیاسی و دولتمردان در تبعیت از رهبری بوده و اینجا است که از آن‌ها باید در این باره مطالبه‌گری صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد تردید در دل‌ها و اذهان نسبت به حقانیت و منش رهبری است، اظهار داشت: امروز دشمن نسبت به کارکردهای رهبری انقلاب واقف است و علت شکست‌های خود را در آن می‌بیند؛ امروز اگر کشور در موقعیتی قرار دارد که کسی جرئت نمی‌کند گلوله‌ای به سمت ما شلیک کند به دلیل توانمندی و اقتدار پاسخگویی ملت ایران تحت درایت‌های رهبری است.

سردار جوانی با بیان اینکه نباید از خنثی شدن توطئه‌های بزرگی که دشمن برای ما تدارک دیده بود غفلت کنیم، گفت: جنگ و درگیری همه‌جانبه است وقتی با نظام سلطه درگیر شده‌ایم متأسفانه جریان‌های منحرف داخلی هم در کشور فعال هستند و جریان‌های انقلابی را تحت‌فشار قرار داده‌اند.

اعتراف ترامپ به تأسیس داعش توسط آمریکا

وی خاطرنشان کرد: ترامپ با صراحت اعلام کرد مؤسس داعش آمریکاست این گروهی که این‌همه جنایت کرده است، همچنین با صراحت عنوان کرد که در ۱۷ سال گذشته آمریکا ۷ هزار میلیارد دلار در منطقه خاورمیانه هزینه کرده و هدف آن‌ها جز تسلط بر ایران نبوده و برای دستیابی به این هدف خود طراحی‌های شوم و شیطانی زیادی کرده‌اند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه داعش مکرر ایران را تهدید می‌کرد، گفت: امروز چه شده و وضعیت داعش در منطقه چگونه است؛ دشمن نگران دستاوردهای انقلاب اسلامی است؛ نتانیاهو می‌گوید با بشار در سوریه مشکل نداریم ایرانی‌ها را بیرون کنید چون این حضور را سرعت‌بخشی به فروپاشی رژیم صهیونیستی می‌داند، آن‌ها از قدرت استراتژیک انقلاب اسلامی می‌ترسند.

وی با بیان اینکه امروز دشمن می‌داند هیچ‌گونه تحرک نظامی نمی‌تواند علیه ما داشته باشد چون قدرت پاسخگویی انقلاب اسلامی بالاست، ادامه داد: عمده مشکلاتی که در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی داریم به‌دلیل عمل نکردن‌های انقلابی است.

سردار جوانی اظهار داشت: تمرکز دشمن بر فشار اقتصادی و روانی و القای پایان یافتن عمر انقلاب اسلامی است و برای این منظور دست به جنگ روانی سنگینی علیه ملت ما زده است؛ تمرکز دشمن بر بی اعتمادسازی نسبت به جریان انقلاب، نظام و همه مسئولان است.

فعالیت شدید اتاق‌های فکر دشمن

وی با بیان اینکه دشمن در اتاق‌های فکر خود به‌شدت در حال توطئه‌چینی علیه انقلاب اسلامی است، گفت: دشمنی که نسبت به هرگونه وارداتی به ایران حساسیت دارد در حوزه وسایل ارتباطی و گوشی‌های هوشمند نه‌تنها منع نمی‌کند بلکه در این زمینه ترغیب هم دارد چراکه از آن به‌عنوان ابزاری برای مدیریت افکار استفاده می‌کند؛ بر اساس برخی غفلت‌ها، تعمدها و جهالت‌های در سال‌های گذشته بسترهای جنگ روانی را برای دشمن چهار و هشت بانده کرده است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: پیاده‌سازی آندلسی کردن ایران، بدبین کردن مردم نسبت به دین و ترویج لاابالی‌گری و اباحه گری در صدر برنامه‌های دشمن است.

وی تأکید کرد: مبادا مدیریت فکر، نگاه و ذهن نیروهای انقلابی به دست دشمن بیفتد؛ دشمن می‌خواهد القا کند که جمهوری اسلامی توانایی برون‌رفت از وضع موجود را ندارد؛ باید با تفکر و روحیه انقلابی ثابت کنیم که می‌توانیم از همه نقشه‌های شیطانی دشمن عبور کنیم.

سردار جوانی خاطرنشان کرد: امروز دشمن در برابر انقلاب اسلامی درهم‌ریخته و مستأصل شده و حقیقتاً نفس‌هایش به شماره افتاده است؛ ضعف‌هایی که در کشور وجود دارد را می‌توان به‌راحتی با داشتن نگاه انقلابی برطرف کرد.

خوش‌خیالی برخی برای مذاکره با آمریکا

وی به برخی از خوش‌باوری‌ها اشاره کرد و گفت: برخی تصور می‌کردند که با کوتاه آمدن و مذاکره با آمریکا مشکلات حل می‌شود؛ الآن حدود ۶ سال گذشت و مشخص شد که ارزیابی مقام معظم رهبری درست بود که فرمودند آمریکا قابل‌اعتماد نیست.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: اقتصاد مقاومتی و توجه به درون، راه برون رفت از مشکلات است؛ عمده مشکلات اقتصادی به دلیل آسیب دیدن تولید داخل و ورود کالای قاچاق بوده است.

وی با بیان اینکه امروز برجام یک تجربه برای ملت ما شده است، اظهار داشت: مشکل دشمن بر سر استقلال، عزت، اسلام و روی پای خود ایستادن ماست و مذاکره با آمریکا هیچ مشکلی را برای ما حل نمی‌کند.

سردار جوانی عنوان کرد: بدانید آمریکایی‌ها راه سلطه بر جهان را با عبور از انقلاب اسلامی و ایران می‌دانند ولی نظام، ملت و رهبری ما محکم در مقابل آن‌ها ایستاده‌اند و ناکامشان گذاشته‌اند.

وی یکی دیگر از عمده مشکلات را به دلیل سوء مدیریت‌های داخلی عنوان کرد و افزود: باید مطالبه از مسئولان و دولتمردان به‌درستی صورت بگیرد؛ با تفکر انقلابی، مدیریت و روحیه جهادی می‌توان از مشکلات عبور کرد.

لزوم برخورد با اخلالگران و مفسدان اقتصادی

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به جریان نفاقی که در دهه ۶۰ وجود داشت، اظهار داشت: با اخلالگران امور در داخل کشور، با مفسدان و اخلالگران اقتصادی همانند منافقان دهه ۶۰ برخورد شود.

وی بی‌اعتبار کردن ارزش پول ملی و خالی‌کردن ذخایر ارزی کشور را خواست دشمن عنوان کرد و گفت: اینجاست که باید مسئولان هوشمندی داشته باشند نه اینکه اقداماتی انجام دهند که خواست دشمن تسهیل بشود.

سردار جوانی بار دیگر به جنگ اقتصادی اشاره و خاطرنشان کرد: دشمن درصدد هست تا با جنگ اقتصادی ما را به زمین بزند؛ جنگ اثراتی برجا می‌گذارد و خساراتی را به‌دنبال دارد ولی بدانید آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند چون به اهدافش نخواهد رسید.

وی تأکید کرد: قوه قضاییه برخورد با مفسدان اقتصادی را شتاب ببخشد، دولت هم باید مسئولانی را به‌کار بگیرد که شبانه‌روز هم‌وغم رفع مشکلات مردم را داشته باشد. از طریق رسانه‌ها، نمایندگان مجلس، مقامات محلی و ائمه جمعه می‌توان نشست و مسائل را بررسی کرد و مطالبه گری را استمرار بخشید. بصیرت

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*